Wsparcie dla OSP z Kolna

zdjęcia artykułu 15
2019-07-24 10:31 | Opublikował: Tomasz Sobieski
135 tys. zł dotacji na zakup sprzętu gaśniczego otrzymało 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kolneńskiego. W piątek (19 lipca) czeki w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego włodarzom poszczególnych gmin przekazywał Juliusz Jakimowicz, wicedyrektor Gabinetu Marszałka i Adam Wojciech Sekściński, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Wsparcie kolneńskiej jednostki to 25 tys. zł. - Pieniądze te są szalenie potrzebne – podkreślał podczas spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Burmistrz Kolna Andrzej Duda, który jest również członkiem Zarządu Głównego Związku OSP RP. – Ochotnicy wypełniają te niszę, której nie byliby w stanie zagospodarować zawodowi strażacy. Chodzi nie tylko o pożary ale także o podtopienia czy zdarzenia drogowe jak wypadki i kolizje – zaznaczał burmistrz.

Prawidłowo złożonych wniosków i pozytywnego ich rozpatrzenia przez zarząd województwa gratulował podczas spotkania w Kolnie Adam Sekściński, radny wojewódzki. – Dzięki tym pieniądzom podniesie się poziom bezpieczeństwa, ale i komfort życia mieszkańców powiatu – podkreślił i dodał – Mam nadzieję, że zakupiony dzięki dotacji sprzęt posłuży jedynie do ćwiczenia.

Dotacje otrzymały też jednostki OSP ze Stawisk, Grabowa, Małego Płocka i gminy Kolno.

Zarząd Województwa Podlaskiego na zakup specjalistycznych pojazdów, urządzeń, mundurów bojowych w tym roku przeznaczył już ok. 2 mln zł. W ostatnim rozdaniu ponad 600 tys. łącznie trafiło do powiatów: kolneńskiego, łomżyńskiego, zambrowskiego i grajewskiego.

Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl