Mobilny Punkt Szczepień w Kolnie

zdjęcia artykułu 1
2021-07-14 13:58 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Uprzejmie informuję, że Miasto Kolno w porozumieniu z Wojewodą Podlaskim organizuje Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID-19.

Szczepienia w mobilnym kontenerze rozpoczną się 17 lipca, w sobotę i potrwają do 1 sierpnia br. (z możliwością ich przedłużenia). Mobilny Punkt Szczepień usytuowany przed Urzędem Miasta Kolno, ul. Wojska Polskiego 20 będzie czynny codziennie (również w soboty i niedziele) w godz. od 9.00 do 17.00.

Na szczepienie zapiszemy się na miejscu, bez wcześniejszej rejestracji. Należy mieć przy sobie swój PESEL. Przed przyjściem do punktu szczepień należy wydrukować i wypełnić kwestionariusz kwalifikacyjny (kwestionariusz będzie też dostępny na miejscu). W Mobilnym Punkcie Szczepień w Kolnie będzie podawana jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson. Jest ona przeznaczona dla osób powyżej 18. roku życia. Szczepienia wykonane zostaną przez zespół szczepiący ze Szpitala Ogólnego w Kolnie.

Jak przygotować się na szczepienie w mobilnym punkcie sczepień:

  1. Zapisujemy się na szczepienie bezpośrednio w punkcie.
  2. Przed przyjściem do punktu szczepień wydrukuj i wypełnij kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID-19.
  3. Ustaw się w kolejce czekających przed mobilnym kontenerem. Czekaj na polecenia osób kierujących ruchem.
  4. Wszystkie szczepione osoby powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.
  5. Osoba kwalifikująca może zadać każdemu zapisanemu na szczepienie kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć temperaturę.
  6. Po zakwalifikowaniu do szczepienia zostaniesz zaszczepiony w kontenerze.
  7. Zaszczepieni powinni odczekać minimum 15 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień.

Akcja szczepienna realizowana przez Mobilny Punkt Szczepień przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, nie tylko mieszkańców Kolna. Zapraszamy gorąco mieszkańców naszego miasta, gmin powiatu kolneńskiego oraz osoby z innych miejscowości naszego kraju.

Wszystkich, którzy do tej pory nie przyjęli szczepionki przeciw COVID-19, zachęcamy do skorzystania z Mobilnego Punktu Szczepień w Kolnie.

     Burmistrz Miasta Kolno

 Andrzej Duda

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl