Zakończenie roku szkolnego w kolneńskich placówkach oświatowych

zdjęcia artykułu 160
2021-06-28 15:15 | Opublikował: Tomasz Sobieski
25 czerwca 1179 uczniów i wychowanków z placówek oświatowych zarządzanych przez samorząd miasta Kolno rozpoczęło wakacje. Społeczności z SP1 i SP2 uroczystymi apelami podsumowały zakończenie edukacji w roku szkolnym 2020/2021. Był to czas naznaczony wieloma zawirowaniami związanymi z pandemią SARS-CoV-2.

Z okazji zakończenia roku szkolnego życzenia w imieniu władz samorządowych miasta Kolno, skierowane do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców, przesłał do jednostek oświatowych Burmistrz Andrzej Duda. Zostały one odczytane przez dyrektorów placówek podczas uroczystych akademii.

Mija kolejny rok szkolny w historii nauczania i wychowania młodego pokolenia. Z powodu pandemii koronawirusa kończący się okres nauki 2020/2021 był inny od poprzednich. Aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19 zawieszono stacjonarne zajęcia w szkołach. Nauczanie zdalne stało się dużym wyzwaniem dla Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów, a także Rodziców. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i ogromnej determinacji nauka w kolneńskich placówkach oświatowych odbywała się sprawnie i bez większych zakłóceń. Dlatego dziś składam Wszystkim wyrazy szczerego uznania i szacunku oraz dziękuję z całego serca za wytrwałą pracę i poświęcenie – podkreśla burmistrz. 

Ostatni dzień przed wakacyjną przerwą był między innymi okazją do nagrodzenia wyróżniających się uczniów.

 - Gratuluję uczniom osiągniętych wyników w nauce, sukcesów w różnorodnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Absolwentom naszych szkół życzę dobrych wyborów w dalszych etapach Waszego kształcenia. Teraz nadszedł długo oczekiwany przez dzieci i młodzież czas zasłużonego odpoczynku. Wszystkim Państwu życzę atrakcyjnych i słonecznych wakacji oraz interesujących podróży i niezapomnianych wrażeń. Abyście Państwo w nowym roku szkolnym wrócili z zapasem sił i gotowości do podjęcia nowych zadań i wyzwań – podsumował na zakończenie przesłanych życzeń burmistrz Andrzej Duda.

Warto podsumować, że w związku z epidemią COVID-19 przez blisko 7 miesięcy, od 26 października do 31 maja, uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych uczyli się zdalnie. Uczniowie najmłodsi z klas I-III również przez kilka miesięcy uczyli się zdalnie - od 9 listopada do 18 stycznia i następnie od 15 marca do 4 maja. Od 29 marca do 18 kwietnia zajęcia stacjonarne zawieszone były także w przedszkolach i w żłobkach.

Podczas uroczystych apeli w miejskich placówkach oświatowych m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicz w Kolnie dyrektor szkoły Dariusz Łosiewski nagrodził w imieniu burmistrza jedynego laureata z klasy 8 „a” Jakuba Korzepa za osiągnięcia w wojewódzkim konkursie matematycznym, któremu na uroczystym apelu towarzyszyli również zaproszeni rodzice. Dyrektor wręczył też wyróżnionym uczniom nagrody książkowe i upominki za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz za reprezentowanie szkoły.

W SP1 natomiast na zakończenie roku szkolnego uroczyście pożegnano nie tylko klasy ósme, ale również odchodzących na zasłużoną emeryturę trzech długoletnich pracowników: Mariannę Bazydło (szkolnego pedagoga), Barbarę Pikulińską (nauczycielkę j. angielskiego) i Jana Kołdysa (konserwatora). Dyrektor Szkoły nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Lech Owczarczyk w pożegnalnym przemówieniu podkreślił, że cała trójka zasłużyła na miano osób solidnych, pracowitych, odpowiedzialnych, cierpliwych o wielkim sercu dla wielu pokoleń dzieci i młodzieży. - Drodzy Państwo, to początek nowego rozdziału waszego życia, w którym wreszcie znajdziecie czas dla siebie na realizację swoich marzeń. Życzymy Wam wszystkiego dobrego – zakończył dyrektor.

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl