Dzień Dziecka w kolneńskich szkołach

zdjęcia artykułu 165
2017-06-01 14:04 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
W Międzynarodowym Dniu Dziecka 1 czerwca w obu kolneńskich podstawówkach dla wychowanków szkół zorganizowano wiele atrakcji.

W szczególnym święcie dedykowanym dla najmłodszych; uczniów placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Kolno, odwiedził Burmistrz Andrzej Duda, który złożył wszystkim dzieciom serdeczne życzenia. Obie szkolne społeczności, uzbrojone w dobre humory, doskonałą zabawę rozpoczęły o godzinie 9:00.

„Jedynka” dla swoich uczniów przygotowała program sportowo-edukacyjny. Dzień Dziecka rozpoczęto godzinną akcją: „Jak nie czytam jak czytam”. Po niej na hali sportowej 5-latki, zerówki i klasy pierwsze rywalizowały w zawodach sportowych. W tym czasie uczniowie II i III klas grillowali na zewnątrz budynku i pałaszowali lody. Potem nastąpiła wymiana – najmłodsi udali się na degustację przygotowanych potraw, a starsze oddziały przystąpiły do kolejnej sportowej rywalizacji. W tym czasie uczniowie IV, V i VI klas zostali zaproszeni na bezpłatny film przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, wsparty finansowo przez organ prowadzący.  Po powrocie z kina rozegrano emocjonujące mecze siatkówki. Rywalizowały w nich żeńskie i męskie drużyny – uczniowie kontra nauczyciele. W pierwszych zmaganiach lepsze okazały się nauczycielki, męskie rozgrywki po zaciętej walce wygrali uczniowie. Już dziś zapowiedziano rewanż za rok. Nagrody i dyplomy dla najbardziej usportowionych klas, po skończonych rywalizacjach sportowych, wręczył dyrektor szkoły Lech Owczarczyk.

W Szkole Podstawowej nr 2 do Dnia Dziecka nauczyciele i dyrekcja przygotowywali się kilka tygodni. Zaangażowanie całej kadry pedagogicznej i personelu technicznego widać było na każdym kroku. Perfekcyjnie zorganizowana zabawa plenerowa zapewniła najmłodszym szereg atrakcji. Mimo ponurej aury dziecięce buzie były rozpromienione podczas zjazdów na zjeżdżalni i dmuchańcach, skoków na trampolinie, zabaw w przygotowanym labiryncie czy wymyślnym malowaniu twarzy. Animatorzy z „Klanzy” nie pozwolili nawet na chwilę nudy proponując dzieciom przeróżne zabawy. Wszyscy chętnie sięgali też po grillowane kiełbaski, pizzę, pieczone ciasta, lody i watę cukrową. W Dniu Dziecka „Dwójkę” odwiedzili strażacy i policjanci. Pierwsi pokazywali jak trafić do tarcz strumieniem wody z sikawek i prezentowali samochody strażackie. Funkcjonariusze Policji zachęcali do udziału w ogólnopolskiej akcji „Profilaktyka a Ty”. O godzinie dwunastej społeczność SP2 dołączyła do krajowego „Zrywu Wolnych Serc”. Przez 60 sekund wszyscy mieli położone prawe dłonie na sercach wybijając wspólnie rytm przypominający bicie najważniejszego dla życia organu. Akcja ta, to manifest przeciwko uzależnieniom, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Inicjatywę zaproponowaną przez Komendę Główną Policji poprowadził dyrektor szkoły Dariusz Łosiewski i kolneńscy funkcjonariusze.

Przygotowane atrakcje dla dzieci w kolneńskich szkołach wsparli: Burmistrz Miasta Kolno, firmy i sponsorzy prywatni. Burmistrz Andrzej Duda dziękuje wszystkim dyrektorom jednostek oświatowych, nauczycielom i pracownikom szkół za zaangażowanie, pracę i zapewnienie tak wielu niezapomnianych chwil dla swoich wychowanków w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

Andrzej Konopka

 

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl