Miasto Kolno wraz z całym powiatem pierwszym regionem w Polsce bez przypadku zakażenia koronawirusem

zdjęcia artykułu 2
2021-05-06 13:14 | Opublikował: Tomasz Sobieski

Od 28 kwietnia do 5 maja lekarze Szpitala Ogólnego w Kolnie oraz pracownicy sanepidu, pomimo wykonywanych codziennie testów na koronawirusa, nie natrafili na nowe zakażenia.

Powiat kolneński zamieszkały przez 38 tys. osób stał się pierwszym regionem w Polsce, gdzie po trzeciej fali koronawirusa odnotowano zero zakażeń w ciągu 7 dni. Przypomnijmy, że to kluczowy wskaźnik, którym posługuje się Ministerstwo Zdrowia. Informację o Kolnie wychwycił i podał w mediach społecznościowych Michał Rogalski, niezależny analityk danych o epidemii.

Burmistrz miasta Kolno Andrzej Duda w rozmowie z WP nie kryje emocji: - Bardzo się cieszę. To szansa na szybki powrót do normalności. W naszej niewielkiej społeczności rozegrało się wiele dramatów. Chyba to wpłynęło na odpowiedzialność mieszkańców, stosowanie się do obostrzeń nawet tych, którzy wcześniej byli sceptykami i nie wierzyli w epidemię - komentuje burmistrz Duda.

- Epidemia spowodowała, że miejscowy biznes hotelowy i gastronomiczny mocno już ucierpiał. Czekamy na luzowanie obostrzeń - dodaje uradowany.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolnie w trakcie epidemii zmarło 100 mieszkańców powiatu. W regionie jest jeszcze sześć osób chorych na COVID-19, a 28 zostało objętych kwarantanną.

- Ostatnie dwa przypadki zakażeń koronawirusem potwierdziliśmy 27 kwietnia. Codziennie wykonywane są rutynowe testy pacjentów w szpitalu oraz osób z podejrzeniem infekcji. Potwierdzam, że w ciągu tygodnia nie mieliśmy nowych zakażeń. Oby tak pozostało - mówi WP Iwona Pomichowska, kierownik działu epidemiologii PSSE w Kolnie.

W powiecie kolneńskim wykonano ponad 9,6 tys. szczepień przeciwko COVID-19.

 

Czytaj więcej: wiadomosci.wp.pl

Źródło: Wirtualna Polska - https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-pierwszy-region-pokonal-epidemie-zero-przypadkow-przez-caly-tydzien-6636477828029248a

Fot: Zbyszek Kaczmarek, REPORTER

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl