Nareszcie wakacje

zdjęcia artykułu 160
2017-06-23 12:45 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Ostatni dzwonek obwieścił upragnione wakacje dla 1096 uczniów – 363 z „Jedynki”, 420 z „Dwójki” i 313 z gimnazjum i całej kadry pedagogicznej.

23 czerwca podczas uroczystych apeli zorganizowanych w szkolnych murach społeczności obu podstawówek  i gimnazjum – placówek prowadzonych przez samorząd miasta Kolno – podsumowały naukę wieńczącą rok szkolny 2016/2017. Ostatni dzwonek obwieścił upragnione wakacje dla 1096 uczniów – 363 z „Jedynki”, 420 z „Dwójki” i 313 z gimnazjum i całej kadry pedagogicznej.

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęło się o godzinie 8:00. Na wstępie Burmistrz Miasta Kolno i dyrektor Dariusz Łosiewski pożegnali wieloletnią nauczycielkę Marię Nagórską, która po przepracowaniu 35 lat w oświacie, przeszła na zasłużoną emeryturę. W podziękowaniu za trud i zaangażowanie na przestrzeni minionych lat zawodowych  Andrzej Duda przekazał pani Marii Nagrodę Burmistrza. Z rąk włodarza miasta nagrody za osiągnięcia w sporcie w minionym roku szkolnym odebrało również 4 uczniów „Dwójki”. Dzieci odwdzięczyły się swoim wychowawcom, pedagogom i pozostałym pracownikom oświaty profesjonalnie przygotowanymi występami artystycznymi.

Burmistrz Andrzej Duda w piątek odwiedził także pozostałe dwie szkoły: „Jedynkę” i gimnazjum. W Szkole Podstawowej nr 1 apel o godzinie 8:30 skupiony był wokół podsumowania całego roku przez Lecha Owczarczyka, który docenił współpracę ze wszystkimi pracownikami: pedagogami, pracownikami administracji, obsługi technicznej i rodzicami oraz podziękował za wsparcie okazane po objęciu przez niego funkcji dyrektora. Podczas spotkania szkolnego pożegnano wieloletnią nauczycielkę Marię Szczęsną, która także przeszła na emeryturę. Jej również Burmistrz Kolna wręczył nagrodę. - Zakończenie pracy zawodowej jest istotnym wydarzeniem w życiu człowieka, okresem, w którym pamięcią ogarniamy minione lata i dokonujemy podsumowań. Niech ten rozpoczęty nowy etap wypełnią dni pełne radości i satysfakcji – usłyszała nauczycielka od współpracowników. Zakończenie roku szkolnego było też okazją do wręczenia nagród Burmistrza wyróżniającym się uczniom. Za osiągnięcia w nauce i sporcie otrzymało je pięć osób.

Szczególny był również apel w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie. W szkole wraz z nowym rokiem edukacyjnym rozpocznie się wiele zmian. Po 7 latach pracy, pożegnano Karola Choynowskiego, który był dyrektorem placówki w okresie 2010 - 2017. Nauczyciel obejmie funkcję dyrektora w jednej ze szkół podstawowych w Grajewie, gdzie wygrał konkurs. Społeczność szkolna wieloma słowami uznania doceniła pracę swojego kolegi. Za sumienne wykonywanie zadań szkolnych Karol Choynowski został uhonorowany Nagrodą Burmistrza.  Dyrektor podziękował wszystkim za doskonałą współpracę, której wymiernym efektem były osiągnięcia wychowanków zdobyte w konkursach wojewódzkich czy ogólnopolskich, zawodach sportowych i egzaminach końcowych. Podziękował też Burmistrzowi Miasta i całemu samorządowi za zrozumienie potrzeb i wspieranie szkolnych inicjatyw.

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie Nagrodą Burmistrza uhonorowano  również czterech nauczycieli: Teresę Bajorek (przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego - 3 laureatów), Agnieszkę Renatę Bednarczyk (przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - 1 laureat), Lilę Charubin (przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - 1 laureat) i Beatę Jadwigę Piątkowską (przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - 1 laureat).

Tego dnia Nagrody Burmistrza Miasta Kolno za osiągnięcia w nauce i sporcie odebrało również dziesięciu uczniów gimnazjum.

Andrzej Duda zapewnił też wszystkich pedagogów, że dołoży wszelkich starań, by nadchodzące zmiany związane z reformą oświaty były przeprowadzone harmonijnie. - Wszyscy wraz z nowym rokiem szkolnym wkroczymy w nowe zadania. Przed samorządem miasta i społecznością gimnazjum będą stały duże wyzwania. W pierwszej fazie musimy skoordynować pracę trzech szkół, w których nauczyciele gimnazjum będą realizować plany edukacyjne. Zapewniam, że postaramy się reformę przeprowadzić w miarę bezboleśnie i liczę na zrozumienie i dobrą współpracę – mówił Andrzej Duda.

Burmistrz Miasta w każdej z odwiedzanych placówek przekazał życzenia beztroskich wakacji, miłego, bezpiecznego wypoczynku i powrotu do szkolnych murów z nowymi siłami na kolejny rok nauki. Życzenia złożyli również zaproszeni na uroczystości zakończenia roku szkolnego kolneńscy kapłani: ks. dziekan Stanisław Uradzinski i proboszcz parafii CHKW ks. Wojciech Stefaniak.

Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl