Tegoroczne miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja w ograniczonej formie

zdjęcia artykułu 2
2021-04-27 13:21 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Szanowni Państwo!
Tegoroczne miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja ze względu na obowiązujący stan epidemii i bezpieczeństwo zdrowotne uczestników uroczystości odbędą się w ograniczonej formie, dostosowanej do zaleceń sanitarnych.

Program uroczystości:

12:00 - złożenie wieńców przez delegacje władz samorządowych miasta Kolno i powiatu kolneńskiego pod krzyżem w pobliżu „Dębu Wolności”.

12:30 - msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie w intencji Ojczyzny.

Nie będzie zorganizowanego uroczystego przemarszu główną ulicą miasta z udziałem pocztów sztandarowych, Miejskiej Orkiestry Dętej, delegacji instytucji, zakładów pracy i organizacji pozarządowych. Każda z delegacji, chcąca wziąć udział w uczczeniu Święta Konstytucji 3 Maja, przemieści się we własnym zakresie i oddzielnie złoży wieńce, kwiaty i znicze pod wybranymi przez siebie miejscami pamięci narodowej w Kolnie. Nie będzie też okolicznościowych przemówień czy występu zespołów działających przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Zwracam się z gorącym apelem o udekorowanie flagami posesji, instytucji publicznych i zakładów pracy. Uczyńmy to wcześniej, gdyż 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Burmistrz Miasta Kolno

Andrzej Duda

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl