Kolno upamiętniło ofiary katastrofy pod Smoleńskiem

zdjęcia artykułu 12
2021-04-12 10:34 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W sobotę 10 kwietnia w Kolnie upamiętniono 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystości w mieście, tak jak w całej Polsce, miały ograniczony charakter.

Przedstawiciele władz miasta i powiatu kolneńskiego oraz mieszkańcy Kolna, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wynikających z przepisów sanitarnych, wzięli udział we mszy świętej odprawionej o godzinie 8:00 w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny w Kolnie, którą celebrował ks. dziekan Stanisław Uradziński.

Po nabożeństwie, na placu przy świątyni, pod płytą upamiętniającą tragiczne wydarzenia sprzed 11 lat punktualnie o godzinie 8:41 złożono wieńce, wiązanki i zapalono znicze. Burmistrza Miasta Kolno reprezentował Mirosław Bajorek – Sekretarz Miasta. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Dziekan Kolneński Stanisław Uradziński, Wicewojewoda Podlaski Marcin Sekściński, Starosta Powiatu Kolneńskiego Tadeusz Klama i Wicestarosta Karol Pieloszczyk, radny miejski Andrzej Szymański oraz mieszkańcy Kolna.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP prof. Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl