Bezmyślność wandali spowodowała uszkodzenie świateł na głównym skrzyżowaniu w mieście

zdjęcia artykułu 12
2021-03-10 19:47 | Opublikował: Tomasz Sobieski

W związku z aktem wandalizmu w nocy z 4 na 5 marca 2021 r. zniszczono szafę sterowania światłami drogowymi na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Jana III Sobieskiego i H. Sienkiewicza w Kolnie.

Kolneńscy policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców zniszczenia. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoi grupa nastolatków. 15-latek i dwoje 16-latków za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Aktualnie trwa dochodzenie. Zarządca mienia tj. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zgodnie z procedurami, urządzenia sterownicze szafy przekazała producentowi w celu weryfikacji poprawności ich działania. Do czasu skontrolowania i naprawy urządzeń, światła kierujące ruchem drogowym w centrum miasta nie będą działały. - Może to potrwać nawet kilka tygodni. Tego typu bezmyślnych zachowań nie można tolerować, bo to kolejny akt wandalizmu w naszym mieście. Prosimy naszych mieszkańców, by wszelkie zaobserwowane wykroczenia zgłaszali na Policję – zachęca Burmistrz.

Kierujący w tym miejscu powinni zachować szczególną ostrożność i poruszać się zgodnie z obowiązującymi zasadami kodeksu drogowego.

 Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

https://tvn24.pl/bialystok/kolno-nastolatkowie-zniszczyli-skrzynke-sterujaca-sygnalizacja-swietlna-5044537

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl