Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury dotyczące modernizacji DK nr 63

zdjęcia artykułu 6
2021-03-01 13:48 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski i Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda spotkali się z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Podczas wspólnej wizyty w warszawskim resorcie przekazano wniosek o wpisanie przebudowy drogi krajowej nr 63 do Programu Przebudowy i Modernizacji Dróg Krajowych w przekroju 2+1. Planowany remont dotyczyłby odcinka węzeł Kolno-Pisz z obwodnicą Kolna.

- Uzyskaliśmy odpowiedź od pana ministra Andrzeja Adamczyka, iż prace nad tym Programem jeszcze trwają i w porę ten wniosek złożyliśmy - mówił po spotkaniu Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

 - Minister zapewniał nas, że są bardzo duże szanse na to, aby jeszcze w tym roku rozpoczęły się opracowania koncepcyjne i prace związane z uzyskaniem decyzji środowiskowych dotyczących planowanej modernizacji. Odnosi się to zarówno do obwodnicy Kolna na drodze wojewódzkiej wschód-zachód, jak i obwodnicy na drodze nr 63 północ-południe. Taka koncepcja jest właśnie rozważana. Na temat tej inicjatywy bezpośrednio rozmawialiśmy również z Wiceministrem Infrastruktury Rafałem Weberem. Myślę, że za kilka miesięcy będziemy mogli powiedzieć o tym, iż droga ta znalazła się w Programie Przebudowy i Modernizacji Dróg Krajowych – informował burmistrz Kolna.

Opracował: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl