W dniu dzisiejszym harcerze przynieśli Betlejemskie Światełko Pokoju do Urzędu Miasta Kolno

zdjęcia artykułu 5
2020-12-21 11:18 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Urzędu Miasta Kolno. Z rąk druhów odebrał je burmistrz Andrzej Duda.

Już od 30 lat Betlejemskie Światło Pokoju trafia do Polski, a następnie niesione rękoma harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego dociera na wigilijne stoły tysięcy Polek i Polaków. Światło, symbol pokoju, bezpieczeństwa i świąt Bożego Narodzenia po raz pierwszy zorganizowano w 1986 roku w Linz  w Austrii. W Polsce Związek Harcerstwa Polskiego organizuje wydarzenie od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. W tym roku pomimo obostrzeń związanych z pandemią, Światło Pokoju  jak zawsze dotarło do naszego miasta.

Do Urzędu Miasta Kolno przynieśli je harcerze z kolneńskiego hufca ZHP im. Jana Bytnara ,,Rudego”. Hasłem towarzyszącym tegorocznej edycji jest "Światło służby". Nawiązuje ono do pomocy, którą niosą harcerki i harcerze w dobie pandemii koronawirusa.

 - Bardzo się cieszę, że w obliczu trudności, z którymi obecnie musimy się wszyscy zmierzyć mogłem przyjąć harcerzy z betlejemskim symbolem. To światełko i życzenia od druhów przyjmuję w imieniu wszystkich pracowników Urzędu Miasta, radnych i mieszkańców i bardzo za nie dziękuję – powiedział burmistrz Andrzej Duda, przekazując na ręce harcerzy okolicznościowe upominki.

W Betlejem w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie z tego miejsca rozpoczyna się sztafeta światła, która obiega świat.

Harcerze z Hufca Kolno chcą podzielić się tym Światłem z mieszkańcami. Każda osoba chętna zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swojego domu, może to uczynić:

  • 22 grudnia 2020 r. w godzinach 15:00 – 19:00 na placu przed Urzędem Miasta Kolno (ul. Wojska Polskiego 20).

Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

Niech to Światło Pokoju zagości na wigilijnych stołach i rozpali pokój we wszystkich sercach!

Harcerki i harcerze przekazując Światło postępować będą zgodnie z rekomendacjami sztabu ds. sytuacji nadzwyczajnych ZHP.

 

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl