Grafika góra

Szanowni Mieszkańcy Kolna i Ziemi Kolneńskiej...

zdjęcia artykułu 1
2020-11-10 16:02 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Tegoroczne Święto Niepodległości przebiegało będzie w szczególnych okolicznościach. Ze względu na ograniczenia wymuszone sytuacją epidemiologiczną obowiązującą w całej Polsce nie możemy się spotkać, by wspólnie świętować uroczystość tak ważną dla wszystkich Polaków.

Dzień 11 listopada stanowi dla nas symbol walki o wolność, symbol wytrwałości i dążenia do odzyskania suwerenności, życia w wolnej ojczyźnie.

Szanowni Państwo, aby budować przyszłość, należy pamiętać o przeszłości. Dzisiaj miłość do Ojczyzny oznacza pamięć o tych, którzy oddali za nią życie, szacunek do miejsc, w jakich urodzili się nasi przodkowie i walczyli, żeby Polska była krajem, w którym dzisiaj żyjemy – państwem demokratycznym, szanowanym w Europie i na świecie.

Drodzy Mieszkańcy, patriotyzm dzisiaj ma inny wymiar. Jest tym, co czynią pracownicy służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Ratują życie innym narażając swoje. Za podejmowanie tych heroicznych działań z całego serca Państwu dziękuję.

Życzę wszystkim radosnego świętowania w zdrowiu, tak szczególnie cennym w trudnym czasie pandemii. Niech dobro Niepodległej Rzeczpospolitej Polskiej będzie dla naszej wspólnoty narodowej największą wartością, której już nigdy nie damy sobie odebrać.

Zwracam się również z gorącym apelem do instytucji i zakładów pracy, jak również mieszkańców Kolna o wywieszenie 11 listopada flag państwowych na swoich posesjach.

Burmistrz Kolna

Andrzej Duda

Grafika dół
Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl