Tegoroczne Święto Niepodległości w Kolnie w skromnej oprawie

zdjęcia artykułu 1
2020-11-09 13:06 | Opublikował: Tomasz Sobieski
11 listopada, podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kolnie nie będzie zbiorowego przemarszu ulicami miasta, koncertu pieśni patriotycznych i masowego składania wieńców w miejscach pamięci narodowej.

Po mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 11:00 w kościele p.w. św. Anny w Kolnie delegacje władz samorządowych, organizacji pozarządowych i ugrupowań politycznych będą mogły złożyć wieńce, kwiaty i znicze pod pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych, pomnikiem Smoleńskim, pomnikiem ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego, „Dębem Wolności”, pomnikiem „Solidarności” i na grobie pomordowanych żołnierzy pod Lemanem w 1920 roku oraz Grobie Nieznanego Żołnierza.

Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, w imieniu mieszkańców miasta i samorządu kolneńskiego, złoży wieniec pod pomnikiem ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego odsłoniętym uroczyście w 2018 r. na pamiątkę 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ograniczenia wymuszone są sytuacją epidemiologiczną obowiązującą w całej Polsce. Zgodnie z nowym rozporządzeniem od 7 do 29 listopada w świątyniach może przebywać 1 osoba na 15 m2.

Andrzej Duda zachęca mieszkańców miasta, by uczcić Święto Niepodległość wywieszeniem flag narodowych na swoich posesjach.

Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl