Świetlica Środowiskowa doceniona w konkursie za prezentację „Kronika wakacyjna”

zdjęcia artykułu 12
2020-10-12 09:43 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W ramach podsumowania letnich półkolonii Świetlica Środowiskowa Stokrotka w Kolnie stworzyła prezentację na konkurs pn. „Kronika wakacyjna”. Konkurs został zorganizowany przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy współpracy z instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W swojej pracy konkursowej świetlica podsumowała wakacyjną działalność, która idealnie wpisywała się w tematykę zorganizowanego konkursu. Wychowawcy starali się przy pomocy różnych zajęć i zabaw promować wśród podopiecznych konstruktywne postawy i zdrowy styl życia - wolny od używek i uzależnień. Dużą wagę przykładali także do uczenia pozytywnych zachowań w różnych sytuacjach zagrożenia.

Jury doceniło działalność świetlicy, przyznając jej tytuł „Bezpiecznej placówki letniego wypoczynku dzieci i młodzieży 2020”, potwierdzony specjalnym grawertonem, który zawiśnie na ścianie placówki. Wychowawcy otrzymali dyplomy uznania, a wychowankowie upominki.

W piątkowe popołudnie 9 października – ze względu na sytuację epidemiologiczną nie w budynku, lecz przed siedzibą Urzędu Miasta Kolno – odbyło się oficjalne wręczenie nagród - konkursowego grawertonu od wojewody Bohdana Paszkowskiego, dyplomów uznania i upominków dla wychowanków, które z rąk przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odebrali pracownicy Świetlicy Środowiskowej Stokrotka Paulina Długozima i Liliana Klimowicz oraz reprezentujący Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudę - Sekretarz Miasta Mirosław Bajorek.

Prezentację oraz relację zdjęciową z półkolonii można obejrzeć na stronie internetowej świetlicy www.stokrotka.kolno.home.pl

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl