Wojewoda Bohdan Paszkowski wręczył w Kolnie Złote Medale za Długoletnią Służbę pracownikom KOKiS

zdjęcia artykułu 7
2020-07-27 12:58 | Opublikował: Tomasz Sobieski
24 lipca Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wręczył pracownikom Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Złote Medale za Długoletnią Służbę  przyznane przez  prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczenia za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa otrzymali: Bogumiła Ewa Ranik, Janina Podlaska i Robert Zieliński.

Uroczystej dekoracji dokonano w sali konferencyjnej Urzędu Miasta; udział wziął również Burmistrz Kolna Andrzej Duda i dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Alicja Szymańska. Gratulując wyróżnionym osobom z KOKiS, wojewoda wspomniał o prężnie działającej instytucji. 

 - Trzeba wspomnieć, że wasz ośrodek kultury od lat prężnie działa. Przeszedł proces odnowy - był ładny, a teraz jest piękny. Zawsze, kiedy bywałem na jakiś uroczystościach w Kolnie, zaproszony przez burmistrza, to osoby z domu kultury tworzyły oprawę tych uroczystości, co wywoływało spore wrażenie. Macie utalentowane grono młodzieży, które prezentuje wysoki poziom - to zasługa całego zespołu, ale przede wszystkim instruktorów, którzy potrafią do tej młodzieży dotrzeć i rozwijać ich pasje. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Bogumiła Ewa Ranik jest związana z placówką od 39 lat, jako instruktor do spraw organizacji i programowania pracy. Jest prezesem Kolneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu. Opiekuje się seniorskim zespołem kabaretowym „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem", w którym również aktywnie uczestniczy.

Robert Zieliński w kolneńskiej placówce pracuje 33 lata. Jest instruktorem do spraw upowszechniania plastyki, od lat dziewięciu prowadzi również stronę internetową instytucji oraz media społecznościowe. Zainicjował kolneńskie kiermasze: wielkanocny i bożonarodzeniowy. Udziela się ponadto w wielu imprezach organizowanych w Kolnie, prowadzi  m.in. WOŚP.

Janina Podlaska pracuje w kolneńskim Ośrodku 40 lat. Jest instruktorem do spraw rozrywki i rekreacji, od 11 lat także referentem do spraw księgowo-kadrowych.

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl