Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę miasto Kolno

zdjęcia artykułu 58
2020-06-14 00:45 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Wizyta związana była z kampanią prezydencką Andrzeja Dudy.

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę, 13 czerwca odwiedził miejscowości w trzech województwach: mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Na trasie wizyty znalazło się też miasto Kolno. Spotkanie z szefem rządu rozpoczęło się przy dworcu PKS w Kolnie, gdzie Mateusza Morawieckiego przywitał gospodarz miasta burmistrz Andrzej Duda. Premier wspólnie z młodymi sympatykami Prawa i Sprawiedliwości przespacerował ulicami Kolna pod galerię handlową „Mila”. Po drodze witał się z mieszkańcami miasta, którym wręczał ulotki wyborcze kandydata na prezydenta RP w nadchodzących wyborach prezydenckich. Pod galerią pomagał wieszać baner wyborczy Andrzeja Dudy.

Następnie wszyscy zebrali się przed Urzędem Miasta Kolno, gdzie odbył się briefing prasowy, podczas którego premier namawiał do głosowania na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. W wystąpieniu wspomniał między innymi, jak rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa. Zaakcentował, że uratowano tysiące przedsiębiorców w poszczególnych województwach i setki miejsc pracy.

- Warto podkreślić, że dzisiaj jesteśmy na kluczowym zakręcie historii – zaznaczał premier. Podkreślał też, że obecny prezydent jest gwarantem programów społecznych i wizji rozwoju kraju. Gdzie byłaby Polska bez prezydenta Andrzeja Dudy? Czy byłyby te programy „500+”, „300+” i emerytura trzynasta oraz wszystkie inne społeczne programy?  Nie byłoby tych programów – mówił Morawiecki.

- Dzisiaj jestem na tej trasie nie tylko jako premier. Jestem tutaj jako poseł Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim jako zwykły obywatel. Bo wierzę jako zwykły obywatel, że to, co dzieje się w Polsce, to co możemy zrobić razem z panem prezydentem przez kolejne 5 lat, to wielka dawka nadziei, że Polska może być jeszcze bardziej zasobnym krajem – dodał premier.

Na zakończenie przemówienia podziękował za współpracę, patriotyzm i wizję Polski urzędującemu prezydentowi.

Odwiedziny polityka zakończyły się w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl