Pobiegli już po raz 28

zdjęcia artykułu 82
2017-10-05 14:31 | Opublikował: Tomasz Sobieski
24 września w Koźle na terenie bazy harcerskiej zorganizowano cykliczną imprezę sportowo-rekreacyjną „Kolneńskie biegi jesieni”. Cieszące się długoletnią tradycją wydarzenie sportowe przyciąga każdego roku pasjonatów biegania z wielu miejscowości. W 28. edycji zawodów wzięło udział ponad 480 osób m. in. z: Białegostoku, Rucianego-Nidy, Grajewa, Pisza, Łomży, Stawisk, Turośli, Grabowa, Ptaków, Czerwonego, Lachowa, Dud Nadrzecznych, Cieloszki i Kolna.

Biegi rozpoczęły się o godzinie 10:00. Imprezę oficjalnie otworzył Burmistrz Kolna Andrzej Duda, który wraz z Posłem RP Kazimierzem Gwiazdowskim i Wicestarostą Kolneńskim Robertem Nadarą życzył wszystkim pasjonatom zdrowego stylu życia jak najlepszych lokat, ale przede wszystkim dobrej zabawy. W promieniach wrześniowego słońca, na trasach wiodących przez malownicze tereny puszczy kurpiowskiej, uczestnicy rywalizowali w 14 kategoriach. Dystanse biegów podzielono zależnie od wieku sportowców. Najkrótszy odcinek do przebiegnięcia mieli najmłodsi – 200 metrów. Najdłuższą trasę – 3450 metrów pokonywali starsi biegacze. W ramach Kolneńskich Biegów Jesieni odbyły się również Wojewódzkie Biegi Jesieni Nauczycieli. Zwyciężczynią w kategorii kobiecej została w tym roku Magdalena Banach z Kolna, a w kategorii męskiej Paweł Grygo z Łomży. Biegi to wyzwanie, które kusi doświadczonych i początkujących biegaczy. Jednak dla uczestników liczyło się nie tylko najlepsze miejsce na podium lecz przede wszystkim doskonała zabawa. Takie imprezy integrują mieszkańców okolicznych miejscowości i przyciągają nawet wielopokoleniowe rodziny, by na świeżym powietrzu spędzić wolny czas.

Zwycięzców poszczególnych kategorii uhonorowano dyplomami, medalami, pucharami i nagrodami, które wręczali: Burmistrz Miasta Kolno, organizatorzy oraz sponsorzy. Imprezę sportową zakończyła loteria fantowa. Organizatorem 28. edycji biegów było Towarzystwo „Jan z Kolna”, które wspomogli: Komenda Hufca ZHP w Kolnie i UKS „Jedynka”.

Sponsorami tegorocznych biegów byli: Urząd Miasta Kolno, Gmina Kolno, Powiat Kolneński, Hotel Colnus i firmy: Netkomp, Caterina, Dako i Szkoła Języków Obcych LINGUO.

 

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl