229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

zdjęcia artykułu 1
2020-04-27 09:28 | Opublikował: Tomasz Sobieski

Szanowni Państwo!

Informuję, że tegoroczne miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja ze względu na obowiązujący stan epidemii i bezpieczeństwo zdrowotne uczestników uroczystości odbędą się w ograniczonej formie, dostosowanej do zaleceń sanitarnych. Zostanie odprawiona msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, następnie władze miasta Kolno i powiatu kolneńskiego złożą oddzielnie wieńce pod  krzyżem w pobliżu „Dębu Wolności”.

Program uroczystości:

12.30 - Msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie w intencji Ojczyzny,

 ok. 13.30 - Złożenie wieńców przez delegacje władz samorządowych miasta Kolno i powiatu kolneńskiego pod krzyżem w pobliżu „Dębu Wolności”.

Nie będzie uroczystego, zorganizowanego przemarszu spod kościoła pod „Dąb Wolności” główną ulicą miasta z udziałem pocztów sztandarowych, Miejskiej Orkiestry Dętej, delegacji instytucji, zakładów pracy i organizacji pozarządowych. Każda z delegacji uczestniczących  w mszy św. przemieści się we własnym zakresie i oddzielnie może złożyć wieńce, kwiaty i znicze pod wybranymi przez siebie miejscami pamięci narodowej w Kolnie. Nie będzie też okolicznościowych przemówień czy występu zespołów działających przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Przypominamy, że w związku ze zmianami rozporządzeń od 20.04.2020 r. wewnątrz kościołów może przebywać jedna osoba na 15 m2w przypadku kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata limit osobowy wynosi 38 wiernych, oczywiście z zachowaniem między nimi odpowiednich odstępów. Wszystkie osoby przebywające w kościołach - oprócz prowadzącego nabożeństwo kapłana - mają obowiązek zakrywania ust i nosa. W dalszym ciągu obowiązuje wymóg zachowania odległości 2 metrów między pieszymi oraz nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeniach publicznych.

Zwracam się z gorącym apelem o udekorowanie flagami posesji, instytucji publicznych i zakładów pracy. Uczyńmy to wcześniej, gdyż 2 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Burmistrz Miasta Kolno

Andrzej Duda

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl