10-lecie zespołu „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”

zdjęcia artykułu 89
2020-03-12 11:58 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W niedzielę, 8 marca na scenie widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Koncert z okazji Dnia Kobiet oraz jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Publiczność doskonale bawiła się przy utworach żywiołowo wykonanych przez grupę kolneńskich seniorów.

Wśród publiczności oczywiście nie zabrakło zaproszonych gości, wśród których byli samorządowcy z województwa podlaskiego, powiatu kolneńskiego i miasta Kolno. Nie zabrakło też delegacji z zaprzyjaźnionych zespołów i ośrodków kultury naszego regionu. Wszystko zaczęło się 10 marca 2010 roku, kiedy to kilka pań i jeden pan - postanowiło przygotować niespodziankę dla Klubu Seniora z okazji Dnia Kobiet. Występ bardzo się spodobał. Zachęceni przez publiczność dopiero „raczkujący” artyści postanowili iść za ciosem i kontynuować swoją działalność. Trwa to już dziesięć lat, w ciągu których zespół uczestniczył w różnego rodzaju przeglądach, konkursach, festynach, rocznicach i świętach państwowych, goszcząc na scenach ponad czterdziestu miejscowości.

Ważnym epizodem w życiu zespołu było nagarnie płyty z utworami autorstwa Stanisława Rojeckiego w aranżacji drugiego plusa - Pawła Podeszwika. Tak na marginesie, te dwa plusy odpowiadają za całą stronę muzyczną zespołu; pozostali członkowie grupy to: Jadwiga Dąbkowska, Zofia Górska, Jadwiga Gromkowska, Barbara Kordal, Teresa Pomichowska, Eugeniusz Regliński i Bogumiła Ranik.

Na zakończenie koncertu na scenę wjechał tort urodzinowy, którym częstowana była publiczność. W jednym zdaniu - tego dnia było coś i dla duszy, i ciała z miłym kwiecistym akcentem i życzeniami dla wszystkich mieszkanek Kolna od Burmistrza Miasta Kolno.

Jubileusz odbył się dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Województwo Podlaskie.

Specjalne podziękowania zespół „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” kieruje do:
- Burmistrza Miasta Kolno - Andrzeja Dudy
- Posła na Sejm RP - Kazimierza Gwiazdowskiego
- Radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego - Wojciecha Sekścińskiego
- Dyrektora KOKiS - Alicji Szymańskiej i Beaty Orzołek
- Starosty Kolneńskiego - Tadeusza Klamy
- Prezesa Banku Spółdzielczego w Kolnie - Krzysztofa Kajki.

Słowa podziękowania zespół kieruje również dla osób prywatnych: Piotra Górskiego, państwa Gabrysiów, Ireny i Józefa Stanisławskich, Katarzyny Chmielewskiej i Justyny Dąbkowskiej oraz Joli Dudzińskiej.

Serdeczne podziękowania płyną też do zaprzyjaźnionych zespołów, których delegacje przybyły na jubileusz: Zespołu „Piszanie”, Zespołu „Piątniczanie”, Zespołu „Iskierka Nadziei” z Pieck, delegacji z Łomży i Wysokiego Mazowieckiego. Najbardziej gorące podziękowania należą się dla byłych członków naszego zespołu: Teresy Cieplińskiej, Reginy Kałudzińskiej, Apolonii Melnik, Teresy Rogińskiej i Dariusza Wróblewskiego.

Zdjęcia - Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl