Dzień Edukacji Narodowej w kolneńskich szkołach

zdjęcia artykułu 91
2019-10-15 11:37 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Corocznie w kolneńskich placówkach oświatowych odbywają się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. 14 października tradycyjnie stał się świętem nauczycieli, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty. Kolneńskie obchody Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowano o godz. 9:00, a w SP1 o 10:00.

Placówki oświatowe prowadzone przez samorząd miasta odwiedził w tym uroczystym dniu Burmistrz Kolna Andrzej Duda. Podczas szkolnych akademii przekazał wszystkim pracownikom gratulacje i życzenia jak najlepszych efektów pracy i sukcesów na płaszczyźnie zawodowej i osobistej. - Macie odpowiedzialne zadania – podkreślał burmistrz. – Rodzice powierzyli Wam największy skarb, który mają, diament, który Wy musicie oszlifować. Od tego, jak w to się zaangażujecie, będą zależeć losy Polski, będzie zależeć nasze życie. Życzę, by współpraca między nauczycielami i rodzicami zaskutkowała tym, że będziecie mieć ogromny szacunek wśród społeczeństwa, będziecie czerpali satysfakcję z Waszej pracy, a Wasz status materialny będzie odpowiedni do zadań, które wykonujecie – dodał Andrzej Duda.

Wyróżnieni nauczyciele otrzymali od dyrektorów szkół nagrody. W „Jedynce” przyznano je 12 pedagogom, a w „Dwójce” – 18. Społeczność SP2 uroczyście pożegnała też odchodzącego na emeryturę wieloletniego pracownika szkoły. „Nie ma ludzi niezastąpionych, ale na pewno są ludzie niepowtarzalni. W podziękowaniu za lata pracy na rzecz naszej szkoły składamy życzenia zdrowia, pogody ducha i realizacji swoich pasji” - usłyszał Tadeusz Orzołek od dyrektora Dariusza Łosiewskiego.

Podczas szkolnych akademii uczniowie zaprezentowali ciekawe występy wokalno-artystyczne.

Burmistrz wręczył też pedagogom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Laureaci nagrody Burmistrza Miasta Kolno

z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2019 roku

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie

  1. Lech Janusz Owczarczyk – dyrektor szkoły
  2. Mariusz Kędzierski – przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (1 laureat), osiąganie przez uczniów wysokich wyników w nauce
  3. Marek Jakubowski – przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego (1 laureat), osiąganie przez uczniów wysokich wyników w nauce, zajmowanie się siecią komputerową całej szkoły

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie

  1. Dariusz Łosiewski – dyrektor szkoły

 

Przedszkole Miejskie nr 4 w Kolnie

  1. Joanna Długozima – dyrektor przedszkola

 

Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

 

                                                                       Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

(źródło: wikipedia. pl) 

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl