Festyn ,,Imieniny Jana z Kolna” 2019

zdjęcia artykułu 202
2019-06-24 12:56 | Opublikował: Tomasz Sobieski
22 czerwca, jak co roku, na plenerowym festynie „Imieniny Jana z Kolna” na powitanie lata, bawiło się wielu mieszkańców miasta i przyjezdnych gości. Na sobotnią imprezę, zorganizowaną na bocznej płycie stadionu miejskiego, zaprosił Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Festyn rozpoczął się o godzinie 17:00 występem kolneńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Pawła Podeszwika i towarzyszących muzykom mażoretek. Tego dnia umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały grupy muzyczne i solistki z KOKiS-u - podopieczni Anny i Pawła Podeszwików (DTM KOKiS „Junior”, Dziecięcy Teatr Muzyczny, solistki KOKiS).

Publiczność gorąco przyjęła też występ grupy seniorów „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”. Zespół ma już swoją rzeszę fanów nie tylko w Kolnie, której nie zabrakło również na miejskim festynie. Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje z nagranej w tym roku autorskiej płyty i specjalny program kabaretowy. Przed dziewiętnastą przybyłych bawił zespół cygański „ROMANCA”, który wprowadził publiczność w doskonały nastrój i przypomniał cygańskie klasyki w nowych aranżacjach. Występ wzbogaciły tancerki w barwnych strojach. Dużą dawkę humoru zapewnił również odbiorcom występ kabaretowej grupy „REVERS”, znanej wszystkim z występów telewizyjnych.

Miejski festyn to nie tylko występy artystyczne, ale również inne atrakcje: konkursy, zabawy dla najmłodszych i ogródki gastronomiczne. Taka forma tworzy klimat świętowania dla uczestników w różnym przedziale wiekowym. Przybyłych mieszkańców miasta i gości przywitał Burmistrz Kolna Andrzej Duda. Życzył wszystkim Janom i Janinom dużo radości i zdrowia, a pozostałym uczestnikom plenerowej imprezy wielu niezapomnianych wrażeń. - Bawcie się dobrze, bo przecież ten dzień to święto wszystkich mieszkańców miasta, miejsca urodzenia legendarnego odkrywcy Ameryki Jana Scolnusamówił Andrzej Duda.

O 21:00 kolneńską sceną i sercami widzów zawładnął Michał Szczygieł, uczestnik ósmej edycji programu TVP2 The Voice of Poland, który na „Imieninach Jana z Kolna” był tegoroczną gwiazdą. Michał w 2017 roku, w trakcie „przesłuchań w ciemno”, zaśpiewał piosenkę Kamila Bednarka „Sailing” i przeszedł dalej, dołączając do drużyny prowadzonej przez Andrzeja Piasecznego. Ostatecznie dotarł do finału, w którym zajął trzecie miejsce w głosowaniu telewidzów. Obecnie wokalista znany jest szerszej publiczności m.in. z piosenki „Nic tu po mnie”. Piosenka dotarła do drugiego miejsca w zestawieniu AirPlay–Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Pod koniec sierpnia pojawił się gościnnie w utworze Chiary Grispo „Since You Left Me”. 15 listopada 2018 wydał drugi solowy singiel, „Będzie, co ma być”.

Po udanym koncercie gwiazdy wieczoru przyszedł czas na kolejną dawkę dobrej zabawy. Plac na płycie bocznego boiska był już zapełniony całkowicie, a przed sceną tłumy wielbicieli muzyki Disco oczekujące na koncert zespołu „BAYERA”, który na zakończenie swoim występem wywołał nie mniejsze od poprzedników emocje wśród uczestników. Obdarzony ciekawym głosem, a przede wszystkim bogatą osobowością sceniczną, lider grupy, potrafił nawiązać niesamowity kontakt z publiką. Miłość do muzyki i „zakochane” fanki to idealne połączenie, które wyróżnia zespół BAYERA i stawia formację pod względem profesjonalizmu w czołówce wykonawców muzyki Disco. Radek, wraz z towarzyszącymi mu dwiema tancerkami, dał doskonały koncert i wyjątkowo trafił do kolneńskiej publiczności, która wspólnie z wykonawcą świetnie się bawiła. Atmosfera po każdym zaprezentowanym utworze była coraz gorętsza. Artysta więc, przy entuzjastycznym aplauzie publiczności, bez oporu podwójnie bisował. Ku zadowoleniu uczestników wszyscy artyści chętnie rozdawali autografy, płyty i pozowali do zdjęć.

Festyn imieninowy zakończył się tuż przed północą. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli przedsięwzięcie, a mieszkańcom miasta za doskonałą zabawę.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl