Strona główna Aktualności

Burmistrz podpisał umowę na dofinansowanie projektu ,,Aktywny Przedszkolak”

zdjęcia artykułu 7
2019-05-31 10:45 | Opublikował: Tomasz Sobieski
30 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kolnie, Burmistrz Andrzej Duda podpisał z Arturem Kosickim Marszałkiem Województwa Podlaskiego umowę na dofinansowanie projektu edukacyjnego pt. ,,Aktywny Przedszkolak”.

Wartość środków pozyskanych przez Miasto Kolno z Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację projektu wynosi 61 tys. zł. Wartość całego przedsięwzięcia to 64 tys. zł.

- Kolno należy do miast powiatowych, które nie jest zbyt zasobne i nie jest bardzo bogate. Dlatego środki unijne z programów operacyjnych umożliwiają nam rozwój i ułatwiają dorównywanie poziomem do innych miast regionu. Dlatego cieszymy się bardzo, Panie Marszałku, że mamy możliwość realizacji zarówno projektów twardych ale i miękkich. Kolno realizowało w ostatniej perspektywie bardzo dużo zadań i mam nadzieję, że będzie tak nadal. Korzystaliśmy z wielu programów także z programu Rozwój Polski Wschodniej, który umożliwił nam naprawdę rozwój naszego miasta. Myślę, że widać to, jak państwo przyjeżdżaliście, ile prac, ile robót wykonywanych jest w naszym mieście.

Ale sięgamy również po projekty miękkie, by zapewnić rozwój naszym najmłodszym i młodzieży. Dzisiaj będziemy podpisywali umowę na program „Aktywny Przedszkolak”. Jest to program skierowany do 5- i 6- latków. Głównym celem tego projektu jest rozszerzenie programów edukacyjnych. Te programy będą rozszerzane o zajęcia matematyczno-techniczne, o zajęcia informatyczne, a także o zajęcia językowe. Myślę, że to dobry kierunek, który umożliwi nam kształcenie naszych dzieci, kształcenie naszej młodzieży na poziomie takich miast jak Białystok, stolica regionu. I z tego bardzo się cieszymy ponieważ te pieniądze pozwolą nam na realizację tych celów – mówi Burmistrz Andrzej Duda.

Z projektu skorzysta 64 przedszkolaków (5-6-latków) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie z oddziałem przedszkolnym.

W ramach projektu zostaną zakupione także pomoce dydaktyczne, np.: materiały do zajęć naukowo-technicznych, zajęć IT czy zajęć z języków obcych. Poprzez realizację projektu wzrośnie dostępność, różnorodność i jakość oferty edukacyjnej szkoły.

W trakcie spotkania z Marszałkiem Województwa Podlaskiego w Kolnie umowy na dofinansowanie  projektów w ramach RPO podpisali również  Burmistrz Stawisk – Agnieszka Rutkowska i Wójt Gminy Kolno – Józef Wiśniewski.


Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl