Strona główna Aktualności

Miasto Kolno docenione w ogólnopolskim konkursie

zdjęcia artykułu 3
2019-05-10 14:50 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Kolno znalazło się wśród sześciu laureatów nagrodzonych w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej we współpracy z spółkami: Enea Operator, Energa-Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, innogy Stoen Operator i Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Kapituła konkursu wysoko oceniła działania Kolna na rzecz wspierania i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej i przyznała miastu tytuł „Samorząd przyjazny energii”.

Konkurs skierowany był do polskich jednostek samorządu terytorialnego reprezentowanych przez wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz powiatów i jednostek im podległych.

Oprócz Kolna nagrodę otrzymały: Kleszczewo, Kępno, Kaczory, Ochotnica Dolna i Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Laureatom przyznano statuetki oraz granty inwestycyjne o wartości 15 tysięcy złotych, które będzie można przeznaczyć na projekty poprawiające bezpieczeństwo dostaw energii oraz komfort życia i pracy mieszkańców. Nagrodę zwycięzcom wręczono podczas gali, która odbyła się 7 maja 2019 r. o godzinie 19:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w czasie Międzynarodowych Targów Energetyki Expopower 2019.

Samorząd Kolna na branżowym wydarzeniu reprezentował Burmistrz Andrzej Duda.

- Energetycy od lat dobrze współpracują z samorządami. Cenimy sobie wzajemne zrozumienie i pomoc. Zawsze możemy na siebie liczyć. W tym roku w piątej edycji naszego konkursu doceniliśmy kolejne gminy, miasto i instytucję samorządową. Gratulujemy najlepszym w tym roku, a jednocześnie doceniamy dorobek wszystkich pozostałych zgłoszonych do konkursu gmin, miast i instytucji – mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura PTPiREE.

W ramach tegorocznej edycji wyłonione i nagrodzone zostały jednostki samorządu terytorialnego, które w 2018 roku podjęły działania wspierające:

  • niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej,
  • przeciwdziałanie powstawaniu smogu,
  • wymianę ogrzewania na elektryczne,
  • rozwój sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Kolno, z terenu działania PGE Dystrybucji, dostrzegło wagę budowy i modernizacji linii 110 KV przechodzących przez teren miasta. W 2018 roku zakończono gruntowną modernizację linii 110 kV Biała Piska - Kolno. Gmina cały czas szuka niekonwencjonalnych dróg rozwoju. W mieście powstała elektrownia słoneczna o mocy 1,84 MW. W ramach unijnego projektu „Energia słoneczna pracuje dla Kolna” na budynkach użyteczności publicznej posadowione zostały ponadto panele fotowoltaiczne. Obecnie trwa wybór wykonawcy zadania „Poprawa efektywności energetycznej poprzez modernizację infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenie miasta Kolno”, w celu wymiany około 1000 opraw świetlnych na oświetlenie ledowe.

                                                                                                                                             

Opracował: Andrzej Konopka

źródło: http://www.ptpiree.pl/aktualnosci/2019-05-07-01

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl