Strona główna Aktualności

Prawo i Sprawiedliwość rusza z kampanią wyborczą pod hasłem „Nowa Piątka PiS”

zdjęcia artykułu 9
2019-02-27 14:51 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W minioną sobotę 23 lutego klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość rozpoczął kampanię wyborczą. O jej punktach mówiła dzisiaj (26.02) na konferencji prasowej w Kolnie poseł PiS Bernadeta Krynicka.

- Dzisiejsza konferencja związana jest z kampaniami wyborczymi, które czekają nas w tym roku. Pierwsza dotyczy wyborów do Europarlamentu w maju. Z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego PiS wystawiło dwie kandydatury, Karola Karskiego i Krzysztofa Jurgiela. Druga kampania dotyczy wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na jesieni. Obie kampanie są niesłychanie ważne. Oczywiście najważniejsze są wybory na jesieni do polskiego parlamentuzaznaczała poseł Krynicka.

Powtarzając za premierem Jarosławem Kaczyńskim - ,,Stawką obu kampanii jest Polska. To przyszłość Polski. To Polska dla wszystkich a nie Polska dla niektórych”. 

- Szanowni państwo mamy nowy program. NowaPiątkaPiS to nowa arena programowamówiła posłanka.

 - 500 plus dla pierwszego dziecka już od 1 lipca tego roku. Znosimy też kryterium  dochodowe. Drugi punkt to pomoc dla ludzi wchodzących na rynek pracy. Dla młodych Polaków do 26. r. ż. brak podatku PIT dla pracowników. Po trzecie proponujemy obniżenie kosztów pracy, co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie podatku PIT dla wszystkich pracujących. Czwarty punkt to pomoc dla emerytów. Trzynastka dla każdego emeryta, 1100 zł już od tego roku oraz w przyszłym i następnym roku. Ostatnia 5 to infrastruktura – przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych w całej Polsce. W ciągu kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane z prawie miliarda przejechanych kilometrów do poniżej 500 mln km.

Na pytania skąd pochodzić będą pieniądze na proponowane programy Krynicka odpowiadała. - Głównie z odzyskanego podatku VAT. Deficyt państwa spada, a dochody wzrastają. Obecny rząd do przeprowadzenia kolejnych propozycji dokładnie się przygotował.

 - Wprowadzone już programy powodują polepszenie jakości życia i wpływają na rozwój gospodarczymówił na spotkaniu Burmistrz Kolna Andrzej Duda. - Mnie jako samorządowca najbardziej cieszy ostatni punkt – pieniądze na infrastrukturę drogową. Jako województwo podlaskie otrzymaliśmy ogromną pulę środków. Jesteśmy w Polsce na 4. Miejscu jeżeli chodzi o proponowane wydatki na modernizację i rozbudowę dróg powiatowych, gminnych i miejskich. Myślę, że wkrótce wszyscy odczujemy zmianydodał na zakończenie burmistrz.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl