Strona główna Aktualności

Podczas remontu DK63 w Kolnie znaleziono niewybuchy. Trwa ewakuacja około 2 tys. osób.

zdjęcia artykułu 3
2018-10-08 19:59 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W poniedziałek 8 października po godzinie 15:00, przy wjeździe do Szpitala Ogólnego, znaleziono dwa niewybuchy. Pociski mają około 60 cm. Natrafiono na nie podczas prac remontowych głównej ulicy Kolna.

Zabezpieczaniem terenu zajęli się funkcjonariusze policji i strażacy. Mieszkańców o potrzebie ewakuacji informowali osobiście i przez megafony. Zagrożenie jest oceniane na 1200 metrów. Zablokowano wszystkie drogi dojazdowe do miejsca narażenia. Do Kolna przybyli też saperzy z Orzysza.

Powołano również sztab kryzysowy, znajdujący się w Starostwie Powiatowym w Kolnie, w którego skład wchodzą m. in. Burmistrz Miasta Andrzej Duda Starosta Powiatu Kolneńskiego Stanislaw Wiszowaty, pracownicy urzędu miasta i powiatu.

Ewakuowana została pobliska galeria handlowa, okoliczne bloki mieszkalne. Personel medyczny i pacjenci szpitala zostali czasowo przemieszczeni w najbardziej oddaloną od centrum rażenia  część budynku, wstrzymano również przyjęcia chorych. Pacjentów, którzy mogli opuścić szpital wypisano do domu.

W mieście utworzono dwa punkty ewakuacji. Pierwszy zorganizowano w SP1 (obejmie część osiedla Witosa i osiedla domków jednorodzinnych - rejon ulicy Brzozowej i Dębowej), drugi powstał w „Dwójce” (obejmie część ulicy Sportowej, Sikorskiego i 11 Listopada). 

Zakończenie ewakuacji zakończy się prawdopodobnie o godzinie 19:00.

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl