Duży postęp prac na DK 63 w Kolnie

zdjęcia artykułu 30
2018-09-19 13:07 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Pierwszy asfalt już wylany. Będą zmiany w organizacji ruchu.

Kierowcy jadący z Łomży w kierunku Pisza nie muszą już korzystać z objazdu ulicą Kościelną. Objazd będzie od drogi wojewódzkiej do ulicy Konstytucji 3 Maja. – Już nie będzie trzeba jeździć przez ten objazd przy kościele św. Anny, będzie można jechać na wprost i na ulicę Konstytucji 3 Maja, czyli będzie objazd przy banku – o nowej organizacji ruchu mówił burmistrz Kolna Andrzej Duda w Radiu Nadzieja. -  Przed nami jeszcze bardzo dużo zmian organizacji ruchu, bo  remont będzie przeprowadzany odcinkami  – dodał Andrzej Duda.

DSC_5330_edited.jpg

Fot. Ulica Wojska Polskiego. W centrum miasta kierowców czekają duże zmiany w organizacji ruchu.

O remoncie kolneńskiego odcinka Drogi Krajowej nr 63 burmistrz Kolna wspominał również w ostatnim numerze Miesięcznika Kolneńskiego.

 - Wykonawca ma termin do końca września 2019 r., ale wszystko wskazuje na to, że jeśli nie będzie jakichś ekstremalnych warunków pogodowych to zakończy się nawet kilka miesięcy wcześniej. Obserwuję z uwagą te roboty i widzę, że prace posuwają się sprawnie. Nalegam ciągle na wykonawcę żeby utrzymał szybkie tempo prac ze względu na utrudnienia w ruchu. Jeszcze raz apeluję do kierowców o cierpliwość i stosowanie się do oznakowania oraz poleceń kierujących ruchem. Na razie mieszkańcy i przyjezdni radzą sobie całkiem nieźle, ale najważniejsze jest, że modernizacja będzie naprawdę gruntowna i kompleksowa. Zmieniamy całkowicie kategorię drogi. Kategoria ruchu drogowego jest jedną z podstawowych wartości mających wpływ na jej  projektowaną konstrukcję. Droga będzie wykonywana w kategorii KR 5, a to prawie najwyższa kategoria. Podłoże jak można zauważyć jest bardzo głęboko wybierane w celu utwardzenia i wzmocnienia drogi poprzez nałożenie odpowiednich warstw nawierzchni. Tak wykonana droga posłuży nam przez długie lata. Znacznie podniesie się komfort i bezpieczeństwo jazdy. Rondo, sygnalizacje świetlne, gdzie tylko będzie to możliwe lewoskręty, a do tego nowe ledowe oświetlenie. Będzie to droga, której nie powstydziliby się również mieszkańcy dużo większych od Kolna miast – mówił burmistrz Kolna Andrzej Duda.

DSC_4987.JPG

Fot. Burmistrz Kolna Andrzej Duda i Wojciech Olechwierowicz wiceprezes zarządu PBK Łomża.

 

 

Oprac. Juliusz Jakimowicz

Fot. Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl