Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

zdjęcia artykułu 90
2018-09-04 08:44 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
3 września wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczął się nowy rok szkolny dla 4,5 mln uczniów w całej Polsce. Decyzją minister edukacji będzie on obchodzony pod hasłem „Niepodległa”. W placówkach oświatowych zarządzanych przez miasto Kolno poniedziałek był szczególnym dniem dla 1244 młodych osób.

W SP1 edukację w roku szkolnym 2018/2019 rozpocznie 461 uczniów, w SP2 – 542 a w gimnazjum  - 91. Do miejskiego przedszkola uczęszczać będzie 150 dzieci. W uroczystych apelach zorganizowanych w szkolnych murach uczestniczył Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

Apel w „Dwójce” rozpoczął się już o godzinie 8:00, a pół godziny później nowy rok szkolny uroczyście przywitała społeczność kolneńskiej „Jedynki”. Po raz ostatni rok szkolny rozpoczeli również o godzinie 9:00 kolneńscy gimnazjaliści. Po wystąpieniach dyrektorów szkół głos zabrał burmistrz Andrzej Duda. - To szczególny rok dla nas wszystkich – zaznaczał włodarz miasta. - Będziemy wspólnie świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też wprowadzać kolejne zmiany w edukacji. Inwestycja w naukę to najlepsza, dla naszej małej ojczyzny, lokata na przyszłość. To młode pokolenie, które będziemy kształtować kiedyś zdecyduje o losach miasta i kierunkach jego rozwoju – mówił Andrzej Duda. - Życzę wszystkim wymiernych sukcesów, wytrwałości i zadowolenia z wypełnianych ról.

Na zasłużoną emeryturę w SP1 odeszła Barbara Piotrowska i wieloletni matematyk Kazimierz Korzep. W miejskim przedszkolu pożegnano Jadwigę Lutrzykowską, która po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora również rozpoczęła nowy etap w swoim życiu. Zastąpiła ją Joanna Długozima, której Andrzej Duda oficjalnie wręczył nominację. Podziękował także odchodzącym pedagogom za wszystkie lata poświęcone na rzecz kolneńskich uczniów i życzył im wiele radości i entuzjazmu na przyszłość.

Duszpasterskie słowo w SP1 i SP2 wygłosił Dziekan Kolneński ks. Stanisław Uradziński, a w gimnazjum proboszcz parafii CHKW ks. Wojciech Stefaniak.

Burmistrz wreczył też 3 kolneńskim uczniom stypendia za osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2017/2018. Otrzymali je:

  1. Matyna Gąsiewska SP1
  2. Aleks Prusinowski SP2
  3. Dawid Kowalewski SP2.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl