Młodzi Katalończycy odwiedzili kolneński Urząd Miasta

zdjęcia artykułu 16
2018-04-17 10:57 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Uczniowie z miejscowości Vilassar de Dalt w Hiszpanii gościli w kolneńskim magistracie.

W poniedziałek 16 kwietnia uczniowie z miejscowości Vilassar de Dalt w Hiszpanii gościli w kolneńskim magistracie. Młodzież - na zaproszenie szkolnego klubu EuroAdaś w ramach wymiany - przebywa w Kolnie od 13 kwietnia. Gości w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przyjął Burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Burmistrz przybliżył odwiedzającym historię miasta i jego strukturę. Opowiedział o rozwoju Kolna, kluczowych inwestycjach i gościnności naszych mieszkańców. Młodzi Hiszpanie sami mogą się o tym przekonać, gdyż mieszkają w domach swoich rówieśników z kolneńskiego ogólniaka. W ramach wymiany do Kolna przyjechało 19 uczniów wraz z 3 opiekunami. Wcześniej młodzież z I LO w Kolnie gościła u swoich przyjaciół w pięknej Katalonii.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili już Nowogród, zawitali do Kadzidłowa, Turośli i grodu Galindów. W planach mają również wyjazd do Warszawy. Katalończycy są zauroczeni malowniczymi terenami Ziemi Kolneńskiej. Uczniów zainteresował też folklor miejscowości, które odwiedzili. Takie perełki jak Skansen Kurpiowski czy odtworzona wioska plemienia osiedlonego na terenach obecnych Mazur w okresie od V w. p.n.e. do XIII w. n.e. to prawdziwa wyprawa do świata z przeszłości.

Na zakończenie spotkania w kolneńskim magistracie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

                                                                                                       Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl