8. rocznica katastrofy smoleńskiej

zdjęcia artykułu 31
2018-04-10 12:14 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Kolno oddało hołd ofiarom narodowej tragedii

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 doszło do katastrofy rządowego samolotu Tu 154 , w której zginął prezydent Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i 93 inne osoby. Dzisiaj, w 8. rocznicę narodowej tragedii, Polacy w całym kraju oddają Im hołd. O tej jednej z najważniejszych w polskiej historii tragedii pamięta również społeczność Kolna

Na rocznicowej uroczystości zebrały się władze Miasta Kolno z Burmistrzem Andrzejem Dudą na czele oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Kolneńskiego i Gminy Kolno oraz mieszkańcy miasta. Uroczystą mszę świętą w intencji ofiar tragicznej katastrofy  sprawował ks. Dziekan Stanisław Uradziński.

Ks. Dziekan zwrócił uwagę że teraz z perspektywy 8 lat, które minęły od tej tragedii, widzimy jak dalekowzroczne były diagnozy ś.p Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak trafnie przewidywał i formułował polskie cele i zadania w obronności oraz polityce wewnętrznej i zagranicznej naszego kraju. Ks.  Dziekan wyraził również nadzieję,  że nasza narodowa ofiara złożona z tych 96 przedstawicieli elity polskiego państwa będzie duchowym zasiewem dla odrodzenia się narodowej siły i tożsamości.

Dokładnie o godzinie 8.41 zawyły syreny alarmowe przywodząc przejmujące wspomnienia niewyobrażalnej tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Następnie Burmistrz Andrzej Duda wraz z duchowieństwem i przedstawicielami władz samorządowych złożyli wieńce i zapalili znicze pod tablicą poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej.

 

Cześć Ich Pamięci.

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl