Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie włączyła się w świętowanie 100 – lecia odzyskania Niepodległości.

zdjęcia artykułu 6
2018-03-20 14:53 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
19 marca biblioteka gościła pracowników białostockiego IPN: dr. Łukasza Lubicz- Łapińskiego i dr. Waldemara Wilczewskiego.

Pierwszy z nich w formie luźnej pogadanki przybliżył dzieciom, ze Szkoły Podstawowej nr 2  symbole narodowe Polski i ich historię.  Nawiązując do legendy "O Lechu, Czechu i Rusie" wyjaśnił różnice między legendą i historią. Dzieci dowiedziały się też jak na podstawie herbu tworzy się flagę i same tworzyły flagi różnych państw w oparciu o ich herb.  Na koniec uczestniczyły w konkursie na najszybsze ułożenie polskiego herbu z puzzli "Polak Mały". Nie obyło się też bez pięknego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". W kolejnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie kolneńskiego gimnazjum. Mieli okazję zapoznać się z twórcami polskiej niepodległości: Józefem Piłsudskim i Romanem Dmowskim. Została im również przybliżona historia kształtowania się Polski od czasów zaborów aż po wolne wybory w 1989 roku. Więcej na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

http://www.kolno.home.pl/mbp/

W naszym mieście odbędzie się cykl imprez z okolicznościwoych. Program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Mieście Kolno w pliku poniżej.

https://www.umkolno.pl/index.php?wiad=175

 

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl