Ćwiczenia poszukiwawcze dla służb mundurowych

zdjęcia artykułu 11
2018-02-27 12:00 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Zajęcia prowadzili ratownicy z oddziałów Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży, Białegostoku, Zambrowa i Kolna - gdzie od niedawna mają również swój oddział.


Dwunastu ratowników Grupy Ratowniczej Nadzieja specjalizujących się w poszukiwaniach osób zaginionych przeprowadziło szkolenie dla służb mundurowych w Kolnie. Dzięki gościnności komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie szkolenie odbyło się w pomieszczeniach gdzie w stanach zagrożenia, funkcjonuje sztab kryzysowy.

Od godzin porannych członkowie naszego zespołu przeprowadzili zajęcia teoretyczne dla funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej. Około południa udaliśmy się na ćwiczenia terenowe w kompleksie leśnym. Służbom przekazaliśmy wiedzę między innymi z zakresu innowacyjnych metod poszukiwawczych, współpracy z poszukiwaczami, czy pierwszej pomocy przy hipotermii. W terenie zaprezentowaliśmy mobilne centrum poszukiwań zabudowane na samochodzie mercedes sprinter.
To już kolejne tego rodzaju szkolenie przeprowadzone w naszym rejonie. Zajęcia prowadzili ratownicy z oddziałów Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży, Białegostoku, Zambrowa i Kolna - gdzie od niedawna mamy również swój oddział.

DSCF9127.jpg

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl