Zakończono budowę kolneńskiego stadionu

zdjęcia artykułu 11
2023-10-12 14:55 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Wszystkie prace budowlane na obiekcie zostały zakończone przez generalnego wykonawcę tj. firmę Greta Sport z Dąbrowy Górniczej.

Sprzęt  lekkoatletyczny został dostarczony, sprawdzono stan i ilość dostarczonych urządzeń oraz sprzętu sportowego, który następnie został zmagazynowany do czasu otwarcia stadionu i na okres zimowy. Dostarczony sprzęt spełnia wymagania i posiada atesty Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) i World Athletics (WA) - mówi Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta Kolno Andrzej Jarzyło.

W skład dostarczonych urządzeń i sprzętu sportowego wchodzą m.in:

Pistolety startowe, bloki startowe, skrzynki z numerami torów, pałeczki sztafetowe, płotki do biegu przez płotki, chorągiewki, wózek do transportu płotków, walec do osuszania bieżni i rozbiegów, zestaw do skoku wzwyż, zestaw do skoku o tyczce, kule i dyski lekkoatletyczne, młoty lekkoatletyczne i oszczepy. Zamontowano zestaw do skoku w dal i trójskoku. Dostarczono również sprzęt pomiarowy tj. przymiary, suwmiarki, taśmy miernicze do pomiarów odległości, stopery, wagi, znaczniki, stojaki do sprzętu.

- Obiekt przeszedł już badania i pomiary specjalistyczne PZLA. Z badań  sporządzony został raport. Komisja Obiektów i Urządzeń PZLA wydała w  dniu 27.09.2023r. świadectwo zgodności z wymaganiami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) i World Athletics (WA). Stadion został zaliczony  do stadionów kategorii VA.

Odbiór techniczny obiektu nie został jeszcze dokonany, ale nastąpi w najbliższym czasie –  informuje Andrzej Jarzyło. - Aktualnie sprawdzamy ostateczne działanie wentylacji, oświetlenia wewnętrznego budynku i oświetlenia zewnętrznego, nagłośnienia stadionu i urządzeń spikerskich oraz monitoringu. Sprawdzane są również ustawienia zasięgów zraszaczy do nawadniania płyty głównej stadionu oraz dokonywana jest też ostateczna regulacja urządzeń.

W chwili obecnej wykonawca dokonuje szkoleń pracowników KOKiS z obsługi urządzeń nagłośnienia, monitoringu, obsługi tablicy wyników i systemu nawadniania boiska. Udzielane są również instrukcje i zalecenia związane z przyszłą eksploatacją stadionu.

Przypomnijmy, że modernizacja stadionu kosztowała ponad 20 mln. Większość środków pozyskano ze źródeł zewnętrznych.

Opracowanie: Andrzej Konopka / UM Kolno

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl