Miasto Kolno otrzymało ponad 6 mln zł dofinansowania w ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024

zdjęcia artykułu 1
2023-10-12 12:15 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024 podlaskie samorządy otrzymały ponad 356,6 mln zł na budowę, przebudowę i remonty dróg powiatowych i gminnych. To pieniądze na 232 inwestycje.

Miasto Kolno otrzymało ponad 6 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje drogowe. Dofinansowanie ma obejmować przebudowę ul. Strażackiej i Senatorskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz Budowę ul. Okrzei i ul. Polnej.

Burmistrz Kolna, Andrzej Duda zaznacza, że dzięki wsparciu te drogi zostaną bardzo dokładnie zmodernizowane.

- Niektóre ulice wymagają remontu, bo przy budowie ronda u zbiegu ulic wojewódzkiej, gminnej i powiatowej panował wtedy ruch okrężny. Przez te ulice przejeżdżały ciężkie samochody i zostały one mocno zniszczone, więc zostaną odbudowane w całości – mówi Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pokrywa 60% kosztów inwestycji.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg istnieje od 2019 roku (jako Fundusz Dróg Samorządowych). To kompleksowe wsparcie samorządów przy budowie i modernizacji dróg.

O wynikach naboru poinformowali w poniedziałek (9.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Czytaj więcej: ponad-356-mln-zl-dla-podlaskich-samorzadow

Opracowanie: Andrzej Konopka/UM Kolno

(Źródło: PUW Białystok)

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl