Przekazanie sprzętu dla OSP w Kolnie

zdjęcia artykułu 10
2023-09-11 11:40 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W piątek, 8 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kolno odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu i umundurowania zakupionego w ramach dotacji celowej udzielonej przez Województwo Podlaskie dla miasta Kolno z przeznaczeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie.

W przekazaniu uczestniczył radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Adam Wojciech Sekściński, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Komendant Miejsko - Gminny ZOSP RP w Kolnie druh Kamil Jarzyło oraz przedstawiciele jednostki OSP Kolno.

W ramach dotacji zakupiono 4 lekkie kurtki do działań ratowniczo-gaśniczych, 4 latarki z uchwytami do hełmów strażackich, 2 kominiarki niepalne strażackie oraz dron z kamerą termowizyjną.

Zadowolenia z otrzymanego sprzętu nie kryje Kamil Jarzyło – Komendant Miejsko – Gminny OSP w Kolnie, który podczas spotkania wymieniał możliwości nowoczesnego sprzętu ratowniczego, zwłaszcza pozyskanego drona.

- Dron z kamerą termowizyjną jest nowością na terenie powiatu kolneńskiego wśród służb ratowniczych, który będzie wykorzystywany głównie podczas poszukiwań osób zaginionych, szybkie sprawdzenie dużych, trudno dostępnych obszarów dla drona to żaden problem. Jedyne ograniczenie to warunki pogodowe, deszcz, śnieg, duży mróz czy silny wiatr oraz zakazy lotów w strefach powietrznych. Bezzałogowy statek powietrzny może być wykorzystywany również do monitoringu terenu po zdarzeniach czy szacowaniach skutków wichur – podkreśla Kamil Jarzyło.

Wartość zakupionego wyposażenia to 35 920 zł z czego dotacja Województwa Podlaskiego to 35 000,00 zł oraz 920,00 zł wkład miasta Kolno.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka / UM Kolno

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl