Kolejne pozyskane pieniądze na przebudowę stadionu miejskiego wraz z infrastrukturą techniczną

zdjęcia artykułu 2
2023-04-20 08:32 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Urząd Miasta w Kolnie otrzymał kolejne dofinansowanie na zrealizowanie przebudowy istniejącego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego wraz z niezbędną infrastrukturą.

Otrzymana kwota dofinansowania to 1,5 mln zł, która pochodzi z budżetu Województwa Podlaskiego z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów dla podlaskich samorządów.

Podczas wtorkowej konferencji 18 kwietnia w Łomży symboliczne czeki przekazywał samorządowcom Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś. W imieniu Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudy promesę odebrał Andrzej Jarzyło – Naczelnik Wydziału RG UM.

- Dofinansowanie w całości zostanie przeznaczone na prace budowlane związane z przebudową stadionu i będzie stanowiło wkład własny do otrzymanych wcześniej dotacji z innych instytucji m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to już drugie wsparcie Samorządu Województwa Podlaskiego na przebudowę stadionu miejskiego. Pierwsze środki Miasto Kolno otrzymało w ubiegłym roku i również w kwocie 1,5 mln zł. Zatem łączna kwota pozyskana na ten cel z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów to 3 mln zł. Jest to zatem bardzo istotne wsparcie finansowe dla naszego samorządu, które potwierdza bardzo dobrą współpracę samorządu wojewódzkiego z samorządami lokalnymi –  zaznacza Andrzej Jarzyło.  

W ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów pomoc otrzymały też samorządy z terenu Powiatu Kolneńskiego. Gmina Mały Płock - 600 tysięcy złotych na budowę świetlicy wiejskiej w Józefowie, Gmina Kolno 600 tysięcy złotych na budowę budynku magazynowego, służącego na potrzeby działalności kulturalnej wsi Zabiele, Gmina Grabowo 300 tysięcy złotych na modernizację i dobudowę nowych punktów oświetlenia oraz Powiat Kolneński 800 tys. zł na remont drogi powiatowej nr 1883B pomiędzy miejscowościami Leman – Ksebki.

W sumie do samorządów na terenie Powiatu Kolneńskiego z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów trafi 3,8 miliona złotych.

(FWGiP) zadebiutował w 2021 r. Wtedy skorzystało z jego pomocy 40 samorządów, które zostały wsparte kwotą 22 mln zł. Rok później, ze względu na dużą popularność tej formy wsparcia, radni wojewódzcy przyznali na lokalne inwestycje blisko 29 mln zł, z których skorzystało 45 gmin i powiatów. Tegoroczna pula na ten cel to 39 mln zł.

Opracowanie: Andrzej Konopka/UM Kolno

Fot.: Paweł Krukowski

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl