Spotkanie opłatkowe kolneńskich samorządowców

zdjęcia artykułu 53
2017-12-21 11:53 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Na przedświąteczne spotkanie przybyli również parlamentarzyści, wojewoda oraz dyrektorzy instytucji samorządowych i rządowych

Tradycyjnie w Kolnie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, organizowane jest spotkanie opłatkowe - z udziałem władz miasta Kolno i powiatu kolneńskiego, miejskich instytucji samorządowych, dyrektorów i kierowników miejskich i powiatowych jednostek, radnych Rady Miasta Kolno i powiatu, komendantów policji i straży pożarnej, prezesów banków, spółek, przedsiębiorców, przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pozarządowych - zorganizowano 20 grudnia w sali kawiarnianej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Ten wyjątkowy wieczór uświetniły kolędy w wykonaniu solistów z KOKiS (Aleksandra Cudnik i Ewelina Targońska, akompaniament - Paweł Podeszwik).

 

Na tegorocznej Wigilii obecni byli też: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński, Wojewoda Podlaski Bohdan Józef Paszkowski, Dyrektor Generalny Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Średnicki, Zastępca Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Adam Pasierbiewicz, Dyrektor Biura Poselskiego Poseł Bernadety Krynickiej Iwona Lenda. W uroczystości wzięli udział również: Dziekan Kolneński – ks. Stanisław Uradziński i Wicedziekan Kolneński – ks. Wojciech Stefaniak.

Spotkania wigilijne są bardzo mocno związane z polską tradycją i tworzą niepowtarzalną atmosferę oraz integrują pracowników wszystkich instytucji. Na wstępie uroczystości zgromadzonych przywitał Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. W imieniu swoim i władz miasta życzył wszystkim zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia.

 - Takie wigilijne spotkania są dobrą okazją do budowania lokalnej wspólnoty, za którą wszyscy odpowiadamy – zaznaczał burmistrz. - Wigilijny Opłatek 2017 jest ostatnim w tej kadencji samorządu. Za nami ponad trzy lata współpracy. Dziękuję wszystkim za merytoryczną pracę i zaangażowanie. Mam nadzieję, że Kolno, jako serce Ziemi Kolneńskiej, będzie dobrym miejscem współpracy samorządu miasta z okolicznymi gminami i powiatem. Wszystkim mieszkańcom Kolna życzę, aby świąteczny czas upłynął w radości i wzajemnej życzliwości, a nadchodzący Nowy 2018 Rok przyniósł dla nas i naszego miasta wiele optymizmu i pomyślności – dodał na zakończenie Andrzej Duda.

Następnie głos zabrali: Poseł na Sejm RP – Kazimierz Gwiazdowski, Prezes KRUS – Adam Wojciech Sekściński (przekazał również życzenia od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela), Starosta Kolneński – Stanisław Wiszowaty i na zakończenie Wojewoda Podlaski – Bohdan Józef Paszkowski.

Po przemówieniach, jak co roku, kolneńscy harcerze przekazali Burmistrzowi Andrzejowi Dudzie Betlejemskiego Światełko Pokoju. Boże Narodzenie to święta, które nie potrzebują wielu słów, gdyż odczuwane są sercem. Istotę tego corocznego wydarzenia przybliżył w odczytanej Ewangelii i duszpasterskim przesłaniu Dziekan Kolneński ks. Stanisław Uradziński.

Na tę wyjątkową uroczystość przygotowano też wigilijną wieczerzę z tradycyjnymi potrawami. Nie zabrakło również łamania się opłatkiem i wzajemnych, ciepłych życzeń.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl