Harcerze z Betlejemskim Światełkiem Pokoju w Urzędzie Miasta Kolno

zdjęcia artykułu 3
2022-12-20 14:35 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W dniu 20 grudnia br. Światełko Pokoju dotarło do Urzędu Miasta Kolno. Z rąk druhów odebrał je burmistrz Andrzej Duda.

Już od 32 lat Betlejemskie Światło Pokoju trafia do Polski, a następnie niesione rękoma harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego dociera na wigilijne stoły tysięcy Polek i Polaków. Światło – symbol pokoju, bezpieczeństwa i świąt Bożego Narodzenia po raz pierwszy zorganizowano w 1986 roku w Linz w Austrii. W Polsce Związek Harcerstwa Polskiego organizuje wydarzenie od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. W tym roku harcerze w pierwszej kolejności przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, tam gdzie najbardziej dzisiaj jest potrzebny pokój – skautom z Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu harcerzy to oczekiwane światełko rozbłysło również w naszym mieście.

Do Urzędu Miasta Kolno przynieśli je harcerze z kolneńskiego hufca ZHP im. Jana Bytnara „Rudego”. Hasłem towarzyszącym tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Światło dla ciebie”.

– Bardzo się cieszę, że mogłem przyjąć harcerzy z betlejemskim symbolem. To światełko i życzenia od druhów przyjmuję w imieniu wszystkich pracowników Urzędu Miasta, radnych i mieszkańców i bardzo za nie dziękuję — powiedział burmistrz Andrzej Duda, przekazując również gorące świąteczne życzenia harcerzom i ich rodzinom.

W Betlejem w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie z tego miejsca rozpoczyna się sztafeta światła, która obiega świat.

Harcerze z Hufca Kolno podzielili się nim z mieszkańcami. Każda chętna osoba, 17 grudnia w godzinach 15:00-19:00, mogła zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swojego domu, z miejsca przygotowanego przy „ciuchci” na ulicy Wojska Polskiego.

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Konopka / UM Kolno

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl