Segregacja Rewelacja - finał akcji informacyjnej

zdjęcia artykułu 60
2017-12-19 13:44 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Rozstrzygnięcie ekologicznego konkursu. Napłynęło ponad 200 prac artystycznych.

Miasto Kolno prowadzi kampanię informacyjną  dotyczącą nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Akcja ma charakter edukacyjny i jest skierowana m.in. do uczniów kolneńskich szkół oraz do przedszkolaków. Specjalista z zakresu gospodarki odpadami Romuald Burczyk z firmy “Zielony punkt” przeprowadził w kolneńskich placówkach oświatowych wiele interesujących lekcji połączonych z ciekawymi pokazami i atrakcyjnymi konkursami.

171213131330_4116.jpg

Jak widać na fotografiach, cieszyły się one autentycznym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dobrze to wróży ochronie środowiska w Kolnie bo jak mówi stare przysłowie "Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci".   Znaczy to po prostu tyle, że nasze ekologiczne przyzwyczajenia z dzieciństwa obecne też będą  w naszym późniejszym życiu.

 - Generalnie chodzi nam o to, żeby wpajać to poszanowanie środowiska już od najmłodszych lat. Mamy również nadzieję, że to co wyniosły dzieci z tych spotkań, z konkursów, z prelekcji wpłynie również na rodziców, bo dzieci na pewno będą przekazywać swoją wiedzę, na pewno będą zwracać uwagę – mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Informowanie o korzyściach dla mieszkańców i środowiska, związanych prowadzeniem racjonalnej gospodarki odpadami z pewnością zwiększy świadomość ekologiczną lokalnej społeczności. Pilnym zadanie dla nas wszystkich jest zwiększenie poziomu recyklingu odpadów.

Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się sumiennie przykładać do codziennej selektywnej zbiórki odpadów. Wszyscy wiemy, że prawidłowych nawyków uczymy się już w dzieciństwie. Nasze dzieci mogą stać się  ekologicznymi przewodnikami  w naszych rodzinach przypominając nam w domu o codziennej segregacji odpadów. Segregacja odpadów  to nasza wspólna sprawa bo przecież każdy w Kolnie zyska na ochronie środowiska – zwraca się z apelem do mieszkańców  Burmistrz Kolna Andrzej Duda.

W piątek 15 grudnia odbyło się podsumowanie akcji „Segregacja Rewelacja”  Podczas finału tej akcji dotyczącej prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi, nastąpiło rozstrzygnięcie ekologicznego konkursu.

DSC_7541.JPG

 

Na konkurs wpłynęły w sumie aż  222 prace, z czego 116 prac ze Szkoły Podstawowej nr 1, 93 ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 13 prac z Gimnazjum. Wręczono atrakcyjne nagrody m.in. aparaty fotograficzne, tablety i książki o tematyce przyrodniczej.

W gronie laureatów znaleźli się:

Kacper Perkowski, miejsce I, kat. wiekowa – “0”

Dawid Wróblewski, miejsce II, kat. wiekowa – “0”

Alicja Górska, miejsce III, kat. wiekowa – sześciolatki

Hubert Pietruszko, miejsce I, kat. wiekowa – klasa III

Natalia Kijek, miejsce II, kat. wiekowa – klasa I

Julia Koprowska, miejsce III, kat. wiekowa – klasa III

Kuba Piwowarski, wyróżnienie, , kat. wiekowa – klasa III

Karolina Skrodzka, mniejsce I, kat. wiekowa – klasa VII

Oliwia Filipkowska, miejsce II, kat. wiekowa – klasa VI

Mateusz Bągart, miejsce II, kat. wiekowa – klasa IV

Jakub Niebrzydowski, miejsce I, , kat. wiekowa – gimnazjum

Aleksandra Owczarczyk, wyróżnienie, kat. wiekowa – gimnazjum

Wioletta Pikulińska, wyróżnienie, kat. wiekowa – gimnazjum

DSC_7600.JPG

 

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy twórczej inwencji. Nagrodzone prace stworzone zostały w różnych technikach plastycznych. Poziom prac, jak stwierdziła komisja konkursowa, prawie jak na Akademii Sztuk Pięknych. Jak widać na fotografiach Kolno to miasto „małych artystów”.

Tekst: Juliusz Jakimowicz

Zdjęcia: Andrzej Konopka

Film z akcji "Segregacja Rewelacja" opublikował portal w zasiegu.pl

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl