Burmistrz Kolna podziękował za pomoc mieszkańcom zaangażowanym w poszukiwanie zaginionego

zdjęcia artykułu 11
2022-09-29 11:57 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Dziś (29.09) w imieniu władz samorządowych miasta Burmistrz Kolna Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami zaangażowanymi w szukanie zaginionego Stanisława Kruszewskiego.

Szczere i serdeczne podziękowania za odnalezienie i uratowanie seniora usłyszeli: Magdalena Mroczkowska, Milena Świderska, Damian Świderski i Adrian Chutkowski.

Burmistrz pogratulował zaproszonym do kolneńskiego urzędu obywatelskiej postawy.

 - Pragnę z całego serca podziękować za natychmiastową reakcję, wytrwałość, sprawność i skuteczność w działaniu, dzięki czemu poszukiwania zaginionego znalazły swój szczęśliwy finał. Jesteśmy dumni z tego, że mieszkańcy Kolna wykazali się postawą obywatelską i zaangażowaniem w niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Państwa postawie zawdzięczamy, że nie doszło do tragedii. Mam nadzieję, że takie zachowanie stanie się wzorem do naśladowania dla innych mieszkańców Kolna, które w podobnej sytuacji nie zawahają się ruszyć z pomocą.

Stanisław Kruszewski zaginął w niedzielę (25.09) po popołudniu, podczas spaceru z żoną w rejonie ulicy Łabno Duże.

Podjęta natychmiast po zawiadomieniu akcja prowadzona była do godzin nocnych lecz nie przyniosła efektów. W mediach rozpowszechniono wizerunek zaginionego. Seniora poszukiwało kilkudziesięciu policjantów, wspieranych przez strażaków, wolontariuszy z grup ratowniczych, a także wytresowane psy. Sprawdzane były miejsca zarówno, gdzie mężczyzna widziany był po raz ostatni jak też te, gdzie mógł pójść. Funkcjonariusze wznowili swoje działania następnego dnia.

Ostatecznie w odnalezieniu seniora pomógł mieszkaniec Kolna (Adrian Chutkowski), który na własną rękę prowadził poszukiwania przy użyciu prywatnego drona i wsparciu trzech przyjaciół. W poniedziałek w trzcinie na obrzeżach miasta - w rejonie rzeki Łabnianka - zauważył leżącego człowieka. O tym fakcie poinformował policjantów. Funkcjonariusze po dotarciu na wskazane miejsce ok. godziny 9:00 potwierdzili, że jest to poszukiwany 80-latek. Odnaleziony senior był przytomny. Po udzieleniu pomocy medycznej, karetka pogotowia ratunkowego zabrała mężczyznę do szpitala.

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl