Segregacja Rewelacja

zdjęcia artykułu 83
2017-12-14 12:50 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz

Miasto Kolno prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. W piątek 15 grudnia finał kampanii Segregacja Rewelacja. Akcja ma charakter edukacyjny i jest skierowana m.in. do uczniów kolneńskich szkół oraz do przedszkolaków. Informowanie o korzyściach dla mieszkańców i środowiska, związanych prowadzeniem racjonalnej gospodarki odpadami z pewnością zwiększy świadomość ekologiczną lokalnej społeczności. Pilnym zadanie dla nas wszystkich jest zwiększenie poziomu recyklingu odpadów.

Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się sumiennie przykładać do codziennej selektywnej zbiórki odpadów. Wszyscy wiemy, że prawidłowych nawyków uczymy się już w dzieciństwie. Nasze dzieci mogą stać się  ekologicznymi przewodnikami  w naszych rodzinach przypominając nam w domu o codziennej segregacji odpadów. Segregacja odpadów  to nasza wspólna sprawa bo przecież każdy w Kolnie zyska na ochronie środowiska – mówi Burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Specjaliści z zakresu gospodarki odpadami przeprowadzili w kolneńskich placówkach oświatowych wiele interesujących lekcji połączonych z ciekawymi pokazami i atrakcyjnymi konkursami. Jak widać na fotografiach, cieszyły się one autentycznym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dobrze to wróży ochronie środowiska w Kolnie bo jak mówi stare przysłowie "Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci".   Znaczy to po prostu tyle, że nasze ekologiczne przyzwyczajenia z dzieciństwa obecne też będą  w naszym późniejszym życiu.

DSC_7083.JPG

Podsumowanie akcji Segregacja Rewelacja odbędzie się w piątek, 15.12.2017 r. o godz. 10.00 w sali kawiarnianej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Podczas finału tej informacyjnej kampanii nastąpi rozstrzygnięcie ekologicznych konkursów i wręczenie uczniom atrakcyjnych nagród.

Juliusz Jakimowcz

 

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl