Zakończenie roku szkolnego w kolneńskich placówkach oświatowych

zdjęcia artykułu 335
2022-06-24 14:41 | Opublikował: Tomasz Sobieski
W piątek, 24 czerwca w polskich placówkach oświatowych zakończono edukację w roku szkolnym 2021/2022. Upragnione wakacje w szkołach zarządzanych przez samorząd miasta Kolno rozpoczęło 1198 uczniów.

W uroczystych apelach zorganizowanych w SP2 o godz. 8:00 i SP1 o godz. 9:00 wziął udział burmistrz Andrzej Duda, który w imieniu władz samorządowych przekazał życzenia i gratulacje skierowane do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców.

Włodarz Kolna wręczył trzem uczniom nagrodę Burmistrza. Za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022 w nauce i sporcie na szczeblu wojewódzkim wyróżnienia te otrzymali:

  • w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie
  1. Gabriela Mroczkowska – za zajęcie III. miejsca na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym w kategorii – gra podwójna młodziczek,
  • w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie
  1. Mateusz Bągart – za zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego,
  2. Aleks Prusinowski – za zajęcie III. miejsca na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym w kategorii – gra podwójna młodzików.

Podczas akademii dyrektorzy placówek docenili pozostałych uczniów reprezentujących w nauce i sporcie swoje szkoły w regionie wręczając im nagrody książkowe i upominki.

W SP1 na zakończenie roku szkolnego uroczyście pożegnano nie tylko klasy ósme, ale społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie podziękowała za działalność dydaktyczno-wychowawczą dwóm nauczycielkom, które odeszły na zasłużoną emeryturę. Pani Jolanta Bikowska i pani Irena Chorbińska za wieloletnią, pełną zaangażowania i poświęcenia pracę, wdrażanie innowacyjnych form i metod nauczania i wychowania, za wykazywanie się inicjatywą i aktywnym działaniem w tworzeniu i promowaniu oferty edukacyjnej oraz wychowawczej szkoły, za wzorowe organizowanie uroczystości szkolnych oraz dbałość o wystrój pomieszczeń szkolnych również otrzymały nagrodę Burmistrza Miasta Kolno.

Na zakończenie uroczystych apeli uczniowie w obu szkołach zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-artystyczne i taneczne.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl