Samorządy z subregionu łomżyńskiego, w tym miasto Kolno, otrzymały dofinansowanie na kolejne inwestycje

zdjęcia artykułu 4
2022-04-20 18:41 | Opublikował: Tomasz Sobieski

Siedem samorządów z terenu subregionu łomżyńskiego otrzymało dofinansowanie w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa podlaskiego. Wśród beneficjentów znalazło się miasto Kolno, które otrzymało największe środki - 1,5 mln złotych.

- To ważne wsparcie na modernizację kolneńskiego boiska sportowego, za które dziękuję również w imieniu burmistrza Kolna – mówił na dzisiejszym (20.04.) spotkaniu w Łomży sekretarz miasta Mirosław Bajorek, który w imieniu włodarza Andrzeja Dudy odebrał symboliczny czek z rąk wicemarszałka Marka Olbrysia.

- To dofinansowanie bardzo nam się przyda. Jest to olbrzymia kwota, która w całości będzie przeznaczona na modernizację stadionu miejskiego. Mamy nadzieję, że powstanie na naszym terenie kolejny piękny obiekt sportowy - długo oczekiwany zarówno przez sportowców, jak i przez mieszkańców Kolna. Będzie to obiekt piłkarski i lekkoatletyczny. W tej chwili jesteśmy po drugim przetargu i mam nadzieję, że tym razem wszystko zakończy się pomyślnie – informował sekretarz miasta.

Wśród samorządów z powiatu kolneńskiego znalazła się również gmina Stawiski, z dofinansowaniem 800 tys. zł – na rozbudowę i przebudowę drogi gminnej Jurzec Włościański-Dobrzyjałowo i gmina Turośl, z dofinansowaniem 600 tys. zł – na przebudowę dróg gminnych.

Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego to autorski program Urzędu Marszałkowskiego. Wspiera on od trzech lat gminy i powiaty, które chcą zrealizować projekty infrastrukturalne lub wzmocnić finansowanie. Pieniądze z programu mogą służyć też jako wkład własny przy aplikacji o większe środki rządowe. W 2022 roku z Funduszu do podziału jest 24 miliony złotych. 

Symboliczne wręczenie czeków odbyło się w na Hali Kultury w Łomży.

Więcej informacji na stronie: radionadzieja.pl i wrotapodlasia.pl

fot.: radionadzieja.pl

Opracowanie: Andrzej Konopka

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl