Obwodnica Kolna oficjalnie otwarta

Obwodnica Kolna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647 jest już dostępna dla kierowców. Nowa trasa ma 5,5 km długości i częściowo wyprowadza ruch tranzytowy z centrum miasta.

W ramach inwestycji powstały m.in. trzy ronda, dwa mosty nad Łabną, ścieżki pieszo-rowerowe oraz nowa infrastruktura techniczna i odwodnieniowa. Całość kosztowała ponad 82 mln zł, z czego ponad 50 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Podczas uroczystego otwarcia wojewoda podlaski Jacek Brzozowski oraz członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek podkreślali znaczenie inwestycji dla bezpieczeństwa, komfortu mieszkańców i lepszej komunikacji w subregionie. Ta obwodnica to nie tylko udogodnienie dla miasta i dla podróżujących z rejonu Turośli do Stawisk, ale także w kierunku Łomży, Ostrołęki czy Myszyńca.

Burmistrz Kolna Andrzej Duda zaznaczył, że otwarty odcinek rozwiązuje problem tylko częściowo.

Ta obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647 bardzo nas cieszy, ale rozwiązuje nasz problem tylko w części. Pełnia szczęścia będzie wtedy, kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje brakujący, 3–4-kilometrowy odcinek. Prace trwają, postępowanie dotyczące studium zostało już rozstrzygnięte, jest wskazywany konkretny wariant i mam nadzieję, że niebawem zapadną kolejne decyzje w sprawie projektowania tej części obwodnicy - powiedział burmistrz Kolna.

Krzysztof Barbachowski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który nadzorował realizację inwestycji, oraz przedstawiciele wykonującej ją warszawskiej firmy Trakcja dziękowali za dobrą współpracę na każdym etapie inwestycji lokalnym samorządom i instytucjom.

Docelowo nowy odcinek drogi wojewódzkiej ma zostać powiązany z planowaną obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr 63, co pozwoli jeszcze skuteczniej odciążyć Kolno z ruchu tranzytowego.

Foto
W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej, samorządu województwa podlaskiego, samorządów lokalnych, inwestora oraz wykonawcy. Obecni byli m.in.: wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Wojciech Grochowskistarosta kolneński Tadeusz Klama, burmistrz Kolna Andrzej Duda, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Krzysztof Barbachowski oraz przedstawiciel wykonawcy — Trakcji S.A. — Bartłomiej Cygan. Otwarcie obwodnicy Kolna przyciągnęło nawet oficjeli, którzy z racji pełnionych funkcji są raczej daleko od budownictwa drogowego. Wśród uczestników uroczystości byli także m.in. dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Dariusz Domasiewicz oraz zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży Marek Szynkiewicz.

Foto

Fot.Andrzej Konopka/UM Kolno


 


 

Fotogaleria

Najnowsze wiadomości