W obchodach uczestniczyli m.in. st. bryg. Janusz Kondrat, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kolneńskiego, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście.
Podczas apelu komendant powiatowy PSP w Kolnie st. bryg. Paweł Pupek podziękował strażakom za ich codzienną służbę, zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom powiatu kolneńskiego. Słowa uznania skierował również do samorządów i instytucji wspierających rozwój ochrony przeciwpożarowej.
Uroczystość była okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i medali wyróżniającym się strażakom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Głos zabrali także zaproszeni goście, w tym burmistrz Kolna Andrzej Duda, który jest jednocześnie Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kolnie.
Równolegle z obchodami odbywał się Piknik Edukacyjny „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”. Uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, porozmawiać ze strażakami oraz wziąć udział w pokazach i prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa, pierwszej pomocy i reagowania w sytuacjach zagrożenia.
Obchody zakończyły się meldunkiem oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.
Fot. Ogn. Justyna Kłusewicz - rzecznik prasowy podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP