26 maja 2026 r., w przeddzień Dnia Samorządu Terytorialnego, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość z udziałem przedstawicieli samorządów z całej Polski. W wydarzeniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda.
Podczas uroczystości Prezydent RP Karol Nawrocki podkreślał znaczenie samorządu terytorialnego jako fundamentu lokalnej wspólnoty, demokracji i rozwoju państwa. Przypomniał także, że 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 roku.

Warto przypomnieć, że 2 marca 2026 r. Prezydent RP powołał Radę Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. W jej skład wszedł Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, reprezentując głos lokalnego samorządu w pracach tego gremium.

Fot. Marek Borawski/KPRP