"Dzieci uczą rodziców" - pod patronatem MEN

zdjęcia artykułu 1
2019-11-07 08:27 | Opublikował: Tomasz Sobieski
Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/20 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".

   W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele, wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną, wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. W drugiej zaś dzieci będą miały do wykonania  przygotowane przez organizatora zadanie. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".
Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

Pierwsza lekcja w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców" odbędzie się 8 listopada 2019 roku. Materiały dydaktyczne do pobrania będą od 6 listopada.

Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

#DzieciUcząRodziców

 

Załączniki

Zaproszenie - ogólne informacje o akcji

Regulamin ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"

5 Kroków do rejestracji

HashtagAkcji - jak oznaczać wpisy w mediach społecznościowych

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl