Miasto Kolno aplikowało o środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Przygotowane wnioski: „Przebudowa istniejącego stadionu miejskiego piłkarsko-lekkoatletycznego w Kolnie przy ulicy Wojska Polskiego 40 – Etap I” oraz „Budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni syntetycznej przy ulicy Wojska Polskiego w Kolnie” znalazły się na listach rankingowych. Przed podpisaniem umów o dofinansowanie wymagane jest zabezpieczenie środków w budżecie miasta w 2018 i 2019 roku w formie uchwały. Pozyskane przez samorząd środki pozwolą na gruntowną modernizację całego stadionu. Pobudowana zostanie m. in: skocznia w dal, zeskok do skoku wzwyż, stanowisko do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, wyremontowane zostaną również bieżnie i powstanie nowe trawiaste boisko. Wyremontowana bieżnia, osiągnie wysoki standard dopuszczający zawody pierwszoligowej lekkoatletyki, np. Mistrzostwa Polski Juniorów. Bieżnia będzie składała się z dwóch odcinków – 100 i 110 metrowych do biegu przez płotki i trasy 400 metrowej obejmującej 4 tory. Własność wkładu własnego szacowana jest na blisko 1,5 mln zł. tj. 50,2 % kosztów. Wysokość dofinansowania to kwota ponad 1 mln 400 tys. złotych.
Przypomnijmy, że o modernizacji pisał marcowy Miesięcznik Kolneński:
Red:.Miasto planuje duże inwestycje w bazę sportową. Na jakie inwestycje na miejskim stadionie mogą liczyć sportowcy i kibice?
Burmistrz Andrzej Duda:. Tak planujemy gruntowną modernizację stadionu i jak zawsze szukamy dofinansowania zewnętrznego. Złożyliśmy już wniosek do Ministerstwa Sportu. Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że te dofinansowanie otrzymamy. Składamy właśnie projekt. Ta inwestycja będzie podzielona na etapy bo remont naszego stadionu jest naprawdę kosztowny. Trzeba wyremontować prawie wszystko. W związku z tym koszty tej modernizacji to około 8 milionów złotych. Pierwszy etap remontu tego stadion zakłada budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz funkcjonalnymi szatniami. Będzie to płyta boiskowa pełnowymiarowa ze sztucznej trawy. Projekt zakłada sztuczne oświetlenie płyty. To pozwoli na swobodne treningi o każdej porze. Drugi etap modernizacji to stworzenie infrastruktury do zawodów lekkoatletycznych. Czyli budowa bieżni, remont płyty głównej i trybun. No i budowa nowego budynku stadionowego. Funkcjonalnego i z kompleksowym wyposażeniem. Ten drugi etap jest w tej chwili u architektów, którzy planują jak to wszystko przeprowadzić. Nie będzie to oczywiście tak duży stadion jak w Łomży bo tam mieszka 63 tysiące ludzi, a w Kolnie 11 tysięcy. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że będzie to jeden z najładniejszych stadionów w miastach powiatowych w województwie.
Rozmawiał Juliusz Jakimowicz
( żródło MK marzec 2017)