Kolno ma "Grunt ma medal"

zdjęcia artykułu 11
2016-11-30 13:46 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Polska Agencja Inwestycji i Informacji Zagranicznych doceniła kolneńskie tereny inwestycyjne.

Zakończono V edycję ogólnopolskiego konkursu "Grunt na Medal" organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Marszałków Województw pod patronatem Ministra Gospodarki.

Celem konkursu „Grunt na medal 2012” jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepiej przygotowanych działek pod inwestycje  w Polsce. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci  polskich miast i gmin  mogli do 18 maja bezpłatnie zgłaszać do PAIiIZ swoje  tereny inwestycyjne. Nadesłane działki były weryfikowane przez trójosobową komisję, składającą się z przedstawicieli PAIiIZ, Urzędów Marszałkowskich oraz  Centrów Obsługi Inwestora.

O prestiżowe wyróżnienie starało się prawie 200 gmin z całej Polski, które przysłały do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych 304 oferty. Do drugiego etapu konkursu zostało wybranych 99 działek, spośród których wyłonionych zostało 16 finalistów, po jednym z każdego województwa. Zwycięzcą w województwie podlaskim został samorząd Kolna.

Na co mogą liczyć właściciele najlepszych terenów?

- Celem konkursu jest promocja tych samorządów, które potrafią przygotować tereny inwestycyjne na wysokim poziomie. Dla laureatów konkursu zwycięstwo oznacza promocję terenu inwestycyjnego i większą szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych. Spośród 64 wyróżnionych w minionych plebiscytach terenów inwestycyjnych prawie połowa doczekała się bezpośrednich inwestycji zagranicznych – powiedziała wiceprezes PAIiIZ Bożena Czaja.

Laureaci Konkursu otrzymają niepowtarzalną szansę promocji swojej miejscowości, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych, a wyróżnione w Konkursie działki będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym. Ponadto uhonorowani będą mieć możliwość używania logo „Grunt na Medal” we wszystkich materiałach promocyjnych. Prezentacja nagrodzonych terenów zostanie zamieszczona na portalach PAIiIZ i Urzędów Marszałkowskich.

Zadowolenia ze zwycięstwa w plebiscycie nie kryje burmistrz Kolna Andrzej Duda

- PAIiIZ oraz jego regionalny partner Centrum Obsługi Inwestora będą traktowały wyróżnione działki preferencyjnie, wskazując je inwestorom jako najciekawsze lokalizacje potencjalnych projektów. Nasze tereny będą  również specjalnie promowane podczas międzynarodowych targów i konferencji. Jedną z nagród w tym plebiscycie jest również bezpłatne opracowanie specjalistycznego dokumentu pn. „Analiza możliwości biznesowych Miasta Kolno”. Pierwsza wizyta ekspertów już w tym tygodniu. Mam nadzieję, że pomimo wyraźnie słabnącej koniunktury gospodarczej, te działania promocyjne spowodują napływ nowych inwestorów do naszego miasta – mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda

Przypomnijmy, że nagrodzone grunty miasto uzbroiło w kompletną infrastrukturę techniczną dzięki pozyskanej dotacji z unijnego  programu „Rozwój Polski Wschodniej”

Wręczenie pamiątkowych statuetek oraz dyplomów nastąpiło 9 XI w hotelu Sheraton w Warszawie. Moderatorem konferencji był redaktor Bartosz Kurek z Polsat News.

Poniżej link do relacji na stronie PAIiZ.

http://www.paih.gov.pl/20121109/zakonczenie_konkursu_grunt_na_medal_2012#

 

Tekst i zdjęcia

Juliusz Jakimowicz

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl