Park Inwestycyjny Kolno

zdjęcia artykułu 21
2017-12-14 11:24 | Opublikował: Juliusz Jakimowicz
Wszystkie działki inwestycyjne już sprzedane. Miasto wkrótce poszerzy strefę przemysłową o nowe grunty.

Samorząd Kolna skutecznie zagospodarował miejskie  tereny inwestycyjne. Udało się przyciągnąć do Kolna  inwestorów również spoza naszego miasta. Burmistrz Kolna Andrzej Duda w październikowym numerze Miesięcznika Kolneńskiego  podsumował wyniki i  działalność Parku Inwestycyjnego.

 - Zainwestowali u nas przedsiębiorcy z Kolna, ale też pozyskaliśmy dużego  przedsiębiorcę z zewnątrz, który pobudował  ten nowoczesny zakład - mówił Burmistrz Kolna oprowadzając wycieczkę przedsiębiorców i samorządowców z zagranicy po nowej hali produkcyjnej firmy Domczar.

Wszystkie działki na terenach inwestycyjnych znalazły już nabywców i miasto przygotowuje kolejne tereny pod działalność gospodarczą. Zakupiono 11 ha gruntów. Będą one sukcesywnie uzbrajane z pomocą dofinansowania z Funduszy Europejskich.

 - Według mojej strategii rozwoju miasta,  Kolno będzie ciągle rozszerzać swój potencjał gospodarczy w oparciu o kolejne tereny inwestycyjne. Przedsiębiorstwa, które tutaj powstają to nowe miejsca pracy oraz dodatkowe wpływy podatkowe do miejskiego budżetu. Na naszych oczach w przeciągu kilku lat na przysłowiowym pustkowiu na obrzeżach miasta powstało coś na kształt dzielnicy przemysłowej. W nawiązaniu do charakteru tego miejsca, nowej ulicy, która tu powstała nadaliśmy zresztą nazwę  ul. Przemysłowa. Skuteczna promocja, ulgi podatkowe, szkolnictwo zawodowe, pracowici i zaradni mieszkańcy oraz przyjazny przedsiębiorcom  Urząd to największe zalety Kolna – podsumował Burmistrz Andrzej Duda.

Tekst: Juliusz Jakimowicz. Cały wywiad w październikowym numerze MK.  Pobierz gazetę w formacie PDF z baneru gazety na pierwszej stronie witryny.

Przypomnijmy. Wszystkie działki na terenach inwestycyjnych znalazły już nabywców. Powstały już lub są w trakcie budowy nowe zakłady pracy. Przedsiębiorcom rozpoczynającym działalność w naszej strefie przemysłowej życzymy powodzenia i zapewniamy w razie potrzeby pomoc i poradę w bieżącej działalności. Więcej terenów inwestycyjnych w Kolnie już niebawem. Szczegóły w Wydziale Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Kolno, tel. 86 278 94 38.

W galerii poniżej tereny inwestycyjne w 2010 i 2017 roku.

Herb miasta
Miasto Kolno
miasto z energia
ul. Wojska Polskiego 20
18-500 Kolno
sprawdź na mapie (+48 86) 278 21 33 kolno@home.pl